Anasayfa Altcoin Charlie Lee’den 2017 anıları: Litecoin fiyatı 1000 dolara çıkar zannetmiştim
koinmedya_brave

Charlie Lee’den 2017 anıları: Litecoin fiyatı 1000 dolara çıkar zannetmiştim

Charlie Lee’den 2017 anıları: Litecoin fiyatı 1000 dolara çıkar zannetmiştim
0

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’den gündem yaratacak bir açıklama daha geldi. Lee, katıldığı programda Litecoin fiyatı 1000 dolara çıkabilir öngörüsünde bulunduğunu ifade etti.


“Litecoin fiyatı 1000 dolara çıkar zannetmiştim!”

Litocoin’in kurucusu Charlie Lee’den gündem yaratacak bir açıklama daha geldi. Lee, katıldığı programda Litecoin fiyatı 1000 dolara çıkabilir öngörüsünde bulunduğunu ifade etti.

Popüler kripto fenomeni ve Morgan Creek Digital ortağı olan Anthony Pompliano ile yapılan Podcast yayınında Charlie Lee’den çarpıcı bir açıklamalar geldi. Kurucusu olduğu kripto, hatırlanacağı üzere 2017 yılı sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Satışın Sebebi Çıkar Çatışması mıydı?

Konuyu yakından takip eden bir analiste göre, eski bir Coinbase çalışanı ve Litecoin Vakfı’nın Genel Müdürü olarak görev yapan Lee,  elinde tuttuğu LTC hisselerini özellikle vakıftaki bazı kişilerin kendisi hakkındaki meraklarını gidermek için sattı. Çünkü onlara göre Lee, yaptığı açıklamaları ve attığı tweetleri kripto piyasasını manipüle etmek ve sadece kişisel kazanç sağlamak için yapıyordu.

Bknz: Litecoin nedir ve nasıl çalışır?

Charlie Lee, piyasaya çıkardığı kriptonun hisselerini alıp sessizliğe gömülmek yerine satmayı tercih etti. 2017 sonundaki rüzgârın da etkisiyle “Litecoin fiyatı 1000 dolara fırlar” hesapları yapan Lee için ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı!

Litecoin’in en yüksek seviyesine çıktığı (375 dolar)  19 Aralık 2017 tarihinden bir gün sonra satış emri veren Lee, bunu üç aşamada gerçekleştirdi. Bu satışlarda ortaya çıkan ortalama ise yaklaşık olarak 205 dolar civarı idi.

2017’den beri Litecoin fiyatına neler oldu?

Kripto piyasası 2017 yılının ortalarından itibaren büyük bir boğa koşusuna başladı. 6 aylık bir sürede kripto para fiyatları tarihinin en büyük seviyesini gördü. Bu yükseliş mevsiminde fiyatını en fazla katlayan paralardan biri de Litecoin idi. Değerini neredeyse 4 katına çıkartan LTC, 2017 sonunda 375, dolardan işlem görmüştü.

Sonrasında piyasayı etkisi altına alan ayılar, kriptoları resmen silkeledi. Bu çöküşten nasibini alan kriptolardan bir tanesi de Litecoin. 2 Eylül 2019 itibari ile LTC fiyatı yaklaşık olarak 66,50 $.

Litecoin nedir ve nasıl çalışır? yazısı için tıklayınız!

 

Charlie Lee’den Ders Niteliğinde Tavsiye

Yaşadığı bu olaydan ders almış olan Lee’ye göre sakin olmak ve manipülasyon yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca fiyat hareketleri ve piyasa hakkında öngörüde bulunan kişilerin insanlar üzerinde yanıltıcı bir etkisi olabileceğine de dikkat çeken Lee, şu ifadeleri takipçileri ile paylaştı:

“Eğer biri size fiyatların nereye gideceğine dair bir şeyler fısıldarsa yalan söylediklerini bilin! Fiyatların yükselip yükselmeyeceğini ne yazık ki kimse bilmiyor. Şimdiye kadar birkaç tane boğa ve ayı piyasası gördüm. Ama varınızı yoğunuzu bazı kişilerin yorumlarına göre bir yere yatırmayın. ”

Charlie Lee’nin üzerinde çalıştığı yeni sistem gizlilik ve ölçeklenebilirlik adına yeni müdahale imkânları sağlıyor. “Mimblewimble” teknolojisi bir Litecoin’in diğer Litecoin’lerle aynı ve eşit olmasını elverişli kılmak için kullanılmaktadır.

Kaynak

koinmedya_brave
X