Anasayfa Altcoin Binance Bitcoin vadeli platformunu deneyene ödül dağıtıyor
koinmedya_brave

Binance Bitcoin vadeli platformunu deneyene ödül dağıtıyor

Binance Bitcoin vadeli platformunu deneyene ödül dağıtıyor
0

Binance’in Bitcoin vadeli işlemler platformu test uygulamalarına başlıyor. Bu uygulamayı deneyen Binance kullanıcılarına 100 adet BNB ile beraber bazı ödüller dağıtılıyor.


Binance Bitcoin vadeli işlemler platformu

Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemler platformunun onay alınması, piyasalarda oldukça olumlu karşılandı. Şimdilerde ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance borsası da Bitcoin vadeli işlemler platformu kuruyor. Hatta Binance çalışmalarında baya mesafe kat etti ve vadeli işlemleri için test uygulamalarına başlıyor.

Binance’in BTC vadeli işlemler platformunun test uygulamaları 3-8 Eylül tarihleri arasında Binance kullanıcıları ile buluşacak. Binance, 2 farklı tipte vadeli işlem sunuyor: A tipi ve B tipi Bitcoin vadeli işlemleri. Bu iki işlem arasında anket düzenliyor ve hangisinin tercih edip edilmeyeceğine bu anket sonuçlarına göre karar verilecek. Kazananlara ise 100 bin adet Binance Coin (BNB) ve Binance borsasından işletim ücreti indirimleri dağıtılacak.

Lütfen Bkz: 2019 yılı Binance ve BNB raporu açıklandı

Binance Bitcoin vadeli işlemlerini Binance US’da sunması için Bakkt’ın geçtiği zorlu süreçten geçmesi gerekiyor. Şimdilik Binance’in Bitcoin vadeli işlemleri muhtemelen ABD’li müşterilere açık değil. Ancak günden güne Bitcoin vadeli işlemler hizmeti sunan borsaların sayıları artmaktadır. Bu sayede Bitcoin ve kripto para piyasaları daha da derinleşmekte ve günden güne istikrar kazanmaktadır.

Bitcoin vadeli piyasalarındaki fiyatlar sayesinde Bitcoin’in gelecek spot fiyatları hakkında fikir edinebiliyoruz. Örneğin 1 aylık yada 3 aylık vadeli işlemler piyasasındaki Bitcoin fiyatlarına bakarak Bitcoin’in gelecekte yükselen trend mi yada düşen trend mi göstereceği tahmin edilebilir. Eğer 3 aylık vadeli işlem fiyatları spot fiyatların çok üstündeyse muhtemelen Bitcoin, artış trendi gösterecektir. Tersi durumda ise düşüş trendi gösterecektir. Bitcoin vadeli piyasalarındaki işlem hacmi ne kadar yüksek olursa bu tahmin de o kadar doğru sonuç gösterebilir. Binance Bitcoin vadeli platformu gibi diğer borsaların da bu işe girmesi vadeli işlemler piyasasındaki işlem hacmini artıracağı ve bu yolla piyasadaki dalgalanmaları azaltacağı beklenebilir.

Binance borsası CZ yönetiminde önemli açılımlara son hız devam ediyor.

Lütfen Bkz: Binance borç verme platformu geliyor

Kaynak

koinmedya_brave
X