pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Ripple emanet hesabındaki 1 milyar XRP’nin daha kilidi çözüldü

Ripple emanet hesabındaki 1 milyar XRP’nin daha kilidi çözüldü

Ripple emanet hesabındaki 1 milyar XRP’nin daha kilidi çözüldü
0
koinmedya_googlenews

Ripple emanet hesabındaki XRP’leri ortaya çıkarmaya devam ediyor. XRP topluluğunun yaptığı uyarı ve talepleri dikkate almayan firma bildiğini okumaya devam ediyor.


Ripple Emanet Hesabından Serbest Kalan XRP’ler Sorunu

Ripple emanet hesabından 1 milyar XRPlik kısım serbest bırakıldı. Bu kısım finansal kurumlara ve bankalara satılmak için kullanılacak. Serbest bırakma girişimi, piyasanın balina gözlemcisi whale_alert tarafından takipçilerine duyuruldu.

koinmedya_brave

San Fransisco merkezli firma her ayın başıdna 1 milyar adetlik yeni paket açıklar. Bu paketin içindeki 1 milyar adet XRP o ay içinde uluslararası finans kuruluşlarına ve bankalara satılmaya çalışılır. Bir kısmı da tezgah üstü piyasalarda (OTC) alıcılarla buluşur. Satılamayan kısım ay sonunda yeniden emanet hesaba aktarılır.

Asıl sorun şurada ki Ripple’ın elinde devasa miktarda XRP var. Toplam arzın yarıdan fazlası sadece Ripple firmasının elinde. Ripple satışları, blockchain ağını ayakta tutabilmek ve işlemlerini sürdürebilmek için yaptığını ileri sürüyor. XRP topluluğu Ripple’ın yaptığı blok satışlara üst düzey tepki gösterse de firma eylemlerini savunmaktan başka bir şey yapmıyor.

Özellikle son 2 haftadır Ripple yönetimi büyük eleştiri alıyor. Neredeyse tüm gereksiz konularda Ripple’ı savunan XRP Army (Ripple Ordusu) da sessiz. Kripto topluluğu XRP fiyatının eskisi kadar yükselmemesine baş sorumlu olarak Ripple firmasını göstermeye başladı. Bu konuda yazılmış yerli ve yabancı bir çok makaleye ulaşabilirsiniz.

Hatta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yükselen tepki dalgasını daha fazla görmezden gelemedi ve konu hakkında açıklamalar yapmak zorunda kaldı. Elbette tek yaptığı üçer aylık periyotlar halinde yayınladıkları raporda belirtilen rakamları savunmak oldu.

Garlinghouse yaptığı savunmada XRP enflasyonunun, Bitcoin ve Ethereum enflasyon oranları gerisinde kaldığını ve bu yüzden kurumsal XRP satışları konusunda eleştiri yapılmasının yersiz olduğunu beyan etti.

Firmanın 2019 ikinci çeyreğinde 251 milyon dolarlık XRP satışı yaptığını belirtelim. Buna mukabil 2 gün önce sadece tek bir müşteriye Ripple emanet hesabından 132 milyon dolar değerinde blok XRP satışı yapıldı.

İlk çeyrekteki satış miktarı ise 170 milyon dolardı. Yani XRP satışları artan bir seyir izliyor. XRP severlerin tepki verdiği şey ise tam olarak bu. Firma fiyatı desteklemek yerine kendi kârlılık oranını önceleyen bir tutum içerisinde görünüyor. Hasılı; Ripple emanet hesabındaki miktarlar, XRP Hodlerların canını sıkmaya devam ediyor.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler:
X