Home Altcoin Tron merkeziyetsiz uygulama sayısı 500’ü aştı
koinmedya_brave

Tron merkeziyetsiz uygulama sayısı 500’ü aştı

Tron merkeziyetsiz uygulama sayısı 500’ü aştı
0
fairspin_banner

Tron merkeziyetsiz uygulama (DApps) endüstrisinde zirveye oynuyor. Tron’un toplam uygulama sayısı 500’ü geçti. Ancak bu performansı fiyatlarda göremiyoruz.


Tron merkeziyetsiz uygulama endüstrisinde zirveye oynuyor

Tron DApps endüstrisinde yani merkeziyetsiz ve blockchain tabanlı uygulamalar endüstrisinde emin adımlarla zirveye doğru ilerliyor. En son bu konuyu Tron’un CEO’su Justin Sun, twitter yolu ile Tron takipçilerinin ilgisine sundu. Tron’un toplam DApps sayısı @dapps_review’ın verilerine göre 563’e ulaştı. Aşağıda Sun’ın ilgili tweet’ini görüyoruz.

Dapps Radar’ın verilerine göre Tron merkeziyetsiz uygulaması WINk, son 1 hafta içinde en fazla işlem hacmine sahip olan uygulama. Tron’un işlem hacmine göre top 10’da WINk ile beraber toplam 3 uygulaması bulunuyor. SoloLink şan oyunu uygulaması 7’inci sırada TronTrade uygulaması ise 9’uncu sırada bulunuyor. Top 10’daki diğer uygulamaları ise Ethereum ve EOS paylaşıyor.

Lütfen Bkz: Telegram TON blockchaini Ethereum uygulamalarını destekleyecek

Tron Dapps endüstrisinde güzel günler geçirmesine rağmen CoinMarketCap’teki veriler için benzer tablodan bahsedemiyoruz. Tron, yazının kaleme alındığı saatte 1.5 cen’ten işlem görmektedir. Yaklaşık iki ay önce Tron 3 cent’ten işlem görüyordu ve fiyatlarda yarı yarıya değer kaybı yaşanıyor. Tron’un toplam piyasa değeri ise 1 milyar dolar sınırında. Aşağıdaki grafikte Tron fiyatlarında son 3 aylık değişimi görüyoruz. Tron hem Bitcoin karşısında hem de dolar karşısında hızlı bir değer kaybı yaşıyor. Tron CoinMarketCap sıralamasında ise 14’üncü sırada bulunuyor.

Tron merkeziyetsiz uygulama Tron merkeziyetsiz uygulama sayısı 500'ü aştı

Lütfen Bkz: Justin Sun’dan TRX ve BTT için iddialı çıkış 

Geçtiğimiz ay Tron’un CEO’su Justin Sun ile Warren Buffett buluşması ciddi gündem olmuştu. Sonrasında ikili arasındaki buluşma esrarengiz biçimce iptal olmuş ve Justin Sun Tron yatırımcılarından özür dilemek zorunda kaldı. Tron’un halkla ilişkiler uzmanına göre ise yemek iptal olmadı sadece ertelendi. Görüşme tekrardan gerçekleşebilir.

Lütfen Bkz: Tron ve Warren Buffett buluşması hala gerçekleşebilir mi?

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X