1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin NEO coin düşüş seyrini devam ettirecek mi?
koinmedya_brave

NEO coin düşüş seyrini devam ettirecek mi?

NEO coin düşüş seyrini devam ettirecek mi?
0
fairspin_koinmedya

NEO coin düşüş seyrinde. Peki NEO grafiğinde gidişatı değiştirecek herhangi bir oluşum yok mu? NEO piyasası satıcı baskılı seyir devam ediyor. Uzun, orta ve kısa vadeli NEO fiyat görünümünü birlikte ele alalım.


NEO coin düşüş seyrinde

Uzun vadeli Görünüm: Negatif

Grafik bize çok net bir görüntü sunuyor. 2018 Aralık ayından bu yana kendini muhafaza etmeyi başaran yükselen destek hattı Ağustos’un ortalarına doğru kırıldı. Hatta fiyat ideal düşüş döngülerinde olduğu gibi yükselip dirence dönüşen bu destek hattını test etti. sonrasında NEO coin düşüş görünümüne devam etti. En önemli destek hattından mahrum hale gelen NEO grafiğinde işler daha kötüye gidebilir.

Kırılım gerçekleştikten sonra fiyatın yeni destek arayışında olduğunu görüyoruz. Yazı yayına hazırlanırken fiyat 8.71 dolardı. Şu aşamada en güvenli desteğin 8 dolarda olduğunu belirtelim. RSI aşırı satış bölgesi sınırında hareket ediyor. Stochastic ise iyice dibe dalmış ve pozitif geçiş yapmaya çok yakın. Bu aşamada kısa vadeli destek oluşu beklemek olası. Ancak genel görünüm negatif çünkü toparlanmaya dair bir işaret görülemiyor.

NEO coin orta vadeli görünümü: Negatif

neo coin

Neo son 4 haftalık zaman zarfında alçalan takoz (kama) formasyonuna girmişti. Alçalan kamaların güzel özelliği şudur ki fiyat kama içinde kalabildiği müddetçe kırılım direnç bölgesinden olma ihtimali artar. Yani iyice daralan fiyat üst bölgeden patlayarak ani yükseliş hareketine imza atar.

Ancak Neo grafiği bunu yapmadı. Fiyat henüz sıkışmamışken destek kırıldı ve formasyon bozuldu. Fiyat şimdilerde kırılan desteği yeniden test ediyor – Yazımızın başında belirttiğimiz üzere test edilen ve kırılmayan (dirence dönüşen) destek, daha hızlı düşüşün habercisi olur. Bu da NEO coin düşüş seyrinin devamı demek.

RSI kanadında değerin aşırı satış bölgesinin pençelerinden uzaklaşmaya çalıştığını görüyoruz. Stochastic RSI ise tepede negatif geçişe imza atıyor. Yani ayılar yeniden dönüyor olabilir.

NEO coin kısa vadeli görünümü: Negatif

neo coin

Neo negatif görünümünü kısa vadeli grafikte bile görülebiliyor. Düşen kanal içi hareket şimdilik her hangi bir dirence çarpmadan düşüşüne devam ediyor. RSI ve Stochastic görünümüne bakarak konuşacak olursak alıcıların zayıf düştüğünü belirtebiliriz. Alıcıların yapabileceği en olumlu hareketin fiyatı dirence taşımak olduğunu söyleyelim. Şu aşamada bu bile boğaların üstesinden gelemeyeceği bir atak gibi görünüyor. Hasılı NEO coin düşüş baskısı devam edecek gibi görünüyor.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

NEO hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0