Anasayfa Altcoin Litecoin death cross gerçekleşti: LTC 2019 kârını kaybediyor
koinmedya_brave

Litecoin death cross gerçekleşti: LTC 2019 kârını kaybediyor

Litecoin death cross gerçekleşti: LTC 2019 kârını kaybediyor
0

Litecoin’de halving öncesi görülen heyecan yerini kaygıya bıraktı. Bugün yaşanan LTC death cross teknik anlamda Litecoin yatırımcılarını daha da kaygılandırıyor.


Litecoin death cross yaşandı. Bu ne anlama geliyor?

2019 yılının ilk yarısında en çok fiyat artışı yaşayan kripto paralar sıralamasında Litecoin, ilk 3’te yer alıyordu. LTC fiyatları, 22 Haziran tarihinde 140 doların üstüne çıkarak 2019 yılının rekorunu kırmıştı. Bu tarihten sonra Litecoin tam bir ters U dönüşü yaptı ve 2019 yılı kazanımlarını kaybetmeye başladı. Litecoin yazının kaleme alındığı saatte 63 dolardan işlem görüyor. 2019 yılının ilk ayına göre fiyatları hala iki kat daha değerli. Ancak bazı teknik veriler kötü alarm veriyor.

Lütfen Bkz: Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, kripto paraların geleceğini yorumladı

Aşağıdaki grafikte 25 Nisan-31 Ağustos 2019 tarihi arasındaki Litecoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. LTC’nin 200 günlük hareketli ortalaması (200MA), 50 günlük hareketli ortalamasının üstüne çıkıyor. 200MA’nın 50MA’yı geçtiği nokta death cross (ölüm geçişi) olarak adlandırılıyor. LTC death cross, bir çeşit ayı sezonu başlangıç seviyesi olarak yorumlanabilir.

deadcross

Aşağıdaki grafikte 10 Aralık 2018-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Litecoin fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz. 50MA’nın 200MA’yı geçtiği seviye ise golden cross (altın geçişi) olarak adlandırılıyor. Litecoin death cross ‘un tam tersi olarak görülebilecek golden cross’u ise 15 Mart 2019’da yaşadı. Bu tarihte Litecoin 44 dolardan işlem görüyordu. Bu tarihten sonra yükselen bir trend seyreden Litecoin fiyatları yukarıda belirttiğimiz üzere 22 Haziran’da 2019’un zirvesini yaptı. Death cross ayı sezonunun başlangıç göstergesi olarak algılanabiliyor ve golden cross da boğa sezonunun göstergesi olarak algılanıyor.

goldencross

 

Lütfen Bkz: Litecoin’de dusting saldırısı: Bu ne demek?

Death cross ve piyasanın genelindeki negatif algı, Litecoin fiyatlarındaki düşüşü devam ettirebilir. CoinMarketCap sıralamasına göre 5’inci sırada olan LTC, tahtını Tether’e kaptırmak üzere.

Kaynak

koinmedya_brave
X