pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin öngörüsü: Bitcoin 2019 yılında yeni zirve yapamayabilir

Bitcoin öngörüsü: Bitcoin 2019 yılında yeni zirve yapamayabilir

Bitcoin öngörüsü: Bitcoin 2019 yılında yeni zirve yapamayabilir
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin’in bu yılki zirvesi şimdilik 13,796 dolar olarak kayda geçti. Bazı uzmanların Bitcoin öngörüsü,

Bitcoin 2019 yılında yeni zirveleri göremeyeceği yönünde.


Bitcoin 2019 yılında yeni zirve görmeyebilir: Bitcoin öngörüsü

Bitcoin 13,796 doları gördükten hemen sonra irtifa kaybetti ve lider kripto para birimi önce 10,000 dolara ve bu seviyede de tutunamayarak tekrar 4 haneli rakamlara döndü. Bitcoin 2019 yılında yeni zirveler göremeyeceği ile ilgili Bitcoin öngörüsü, piyasa araştırma firması Skew’den geldi.

koinmedya_brave

Skew, Bitcoin fiyatının 2019’da tekrar 20,000 doları görmesinin çok düşük ihtimal olduğuna inanıyor. Yapmış oldukları araştırmaya göre Bitcoin fiyatının AHT’sini geçme ihtimali sadece %7! Bir başka ifadeyle, Bitcoin %93 ihtimalle 20,000 doları geçemeyecek.

Öte yandan, araştırma firması Ekim ayına dikkat çekerek, bu ayın Bitcoin için en yararlı ay olduğunu ortaya belirtti. Önümüzdeki Ekim ayında, SEC Bitcoin ETF ile kararını verecek. Eğer ETF’ler onaylanırsa, Bitcoin’in ateşini tekrar yükseltecektir.

Ortaya çıktığı 2009 yılından beri Bitcoin en yüksek seviye olarak 20,000 doları gördü. Bu yıl psikolojik seviyesi 10,000 doları aştıktan sonra, piyasada tekrar 20,000 dolar ve üstü beklentisi oluştu.

Ancak, Bitcoin’in son aylarda kötü performans göstermesi ümitleri suya düşürdü. Örneğin , Bitcoin bu yıl 26 Haziran’da 13,796 doları gördü görmesine ama bir kaç hafta içerisinde 10,000 dolara tekrar düştü. Haberin kaleme alındığı an itibariyle 9,600 dolar bandında tutunmaya çalışıyor ancak yükselemeyen düşer desturunca düşüş devam edebilir.

Bitcoin’in şu anki fiyatına bakılmaksızın, bazı gelişmeler Bitcoin fiyatını uçurabilir ve Skew’in Bitcoin öngörüsünü boşa çıkarabilir. Bakkt 26 Ağustos’ta bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre müşterilerinin kalifike muhafaza hizmetinde Bitcoin depolayabileceğini bildirildi. Bakkt Muhafaza hizmeti, piyasaya daha fazla kurumsal yatırımcı çekebilir. Bunun sonucunda da Bitcoin 20,000 dolar ve üstünü yıl bitmeden görebilir.

Dünyada bitcoin ve kripto paralara karşı gelişmeler son hızla devam ediyor. Portekiz Maliye Bakanlığı, Bitcoin işlemlerinden vergi almayacağını duyurdu. Bunu, Bitcoin toplum kabulünün önümüzdeki süreçte daha da yaygınlaşacağının bir işareti olarak kabul edebiliriz.

Binance patronu Changpeng Zhao, Portekiz’in bu tutumunun, özellikle Bitcoin’i yasaklamak isteyen ülkelerdeki yetenekli insanları kendine çekebileceğini söyledi.

bkz: Bitcoin 2017 boğa koşusu desteğine tutunamıyor- işte ihtimaller

Özetle; Bitcoin fiyatını etkileyen bir çok parametre var. Bu yüzden BTC ile ilgili öngörülerin gerçekleşme ihtimali oldukça zayıftır.

X