Anasayfa Altcoin PNC ve Ripple anlaşması sınır ötesi para gönderim işlemlerini değiştirecek
koinmedya_brave

PNC ve Ripple anlaşması sınır ötesi para gönderim işlemlerini değiştirecek

PNC ve Ripple anlaşması sınır ötesi para gönderim işlemlerini değiştirecek
0

PNC ve Ripple anlaşması kripto dünyasına nasıl yansıyacak? Ripple yeni yeni anlaşmalar ile büyümeye devam ederken fiyatı ne durumda dersiniz?


PNC ve Ripple anlaşması

Ripple bir kez daha yaptığı anlaşma ile gündem oldu. ABD merkezli bir bankacılık devi olan PNC, Amerika’daki işlemleri için en yaygın blockchain ödeme ağı olan RippleNet ile anlaşma imzaladı.

Bknz:Ripple Haberleri: Ripple Uluslararası Ortaklar Listesini Güçlendirmeye Devam Ediyor!

Bu gelişme sınır ötesi ödemeler açısından PNC için çok önemli kabul ediliyor. Banka RippleNet ağını kendisinin PNC Hazine Yönetim Bölümü ile entegre etmeye karar verdi. Böylelikle banka, yerel ve uluslararası müşterilerine güvenilir ve kusursuz bir sınır ötesi ödeme sağlamış olacak. PNC ve Ripple anlaşması sınır ötesi işlemlerin de bu şekilde artmasına neden olabilir.

Bknz:Kripto para dünyası Ripple’a çok şey borçlu! Neden mi? — 

Geçen yıl Eylül ayında ise bankanın, Ripple’ın finansal teknolojisi xCurrent ile anlaşmak istediği haberleri gelmişti. PNC bankası Amerikanın 8. büyük bankası. PNC ve Ripple anlaşması ile dev blockchain ağı RippleNet ağının kullanılması hiç kuşkusuz mali piyasada büyük dalgalanmalara yol açacak.

Bankanın merkez binası Pittsburg, Pennsylvania’da ve 19 eyalette yaklaşık 8 milyon müşterisi var. Sınır ötesi işlemler ise bankanın mali işlemlerinin büyük bir kısmını oluşturuyor. PNC ve Ripple ortaklığı çok büyük olasılıkla sektörde bir mihenk taşı görevi görecek.

Bknz:Forbes: Ripple’dan yeni ortaklık anlaşması geldi ve Kripto paralar İngiltere Premier Liginde!

PNC sözcülerinde birisi, RippleNet’i kullanarak deniz aşırı alıcılara anında fatura kesip gerçek zamanlı ödeme alabildiklerini ifade ediyor. Bu işlem kesinlikle küresel alacak hesaplarını derinden etkileyecek ve işleyen sermayenin daha da optimize olmasına imkan sağlayacak.

Bknz:Global para olarak Ripple, Bitcoin’in yerini alabilir!

PNC ve Ripple anlaşması sonucunda RippleNet ile işlem süreleri daha da kısalacak. İşlem ücreti de benzer işlemlere göre daha azalacak. Ripple bu şekilde ortaklıklar yaparak sektörde müthiş dalgalanmalara neden oluyor ve daha da olacak gibi. Bu açıdan RippleNet için bu yıl çok verimli geçti. Çok olumlu gelişmeler kaydetti. Ayrıca geleneksel finansal alanda yeni bölgeler RippleNet’in etki alanına girmeye başladı.

Ripple Anlaşmaları

Kısa süre önce İngiltere merkezli havale firması Xendpay de RippleNet müşterisi olmuştu. Xendpay RippleNet işbirliği sayesinde Vietnam, Filipinler ve Endonezya gibi ülkelere açılmayı planlıyor. Özellikle ulaşılamayan bölgelere.

Bknz:Uluslararası para gönderim şirketi Xendpay RippleNet dedi

MoneyGram da ayrıca RippleNet ortaklıklarından ve bu ortaklık neticesinde, xRapid kullanarak anlık para transferi ve hızlı çözüm sunuyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, MoneyGram ortaklığının çok önemli olduğunu, bu ortaklığın Ripple’ı kripto dünyasının en büyük oyuncularından birisi yapacağını söylüyor. Ripple fiyatına gelince çok bir şey beklemeyin derim. Öyle göze çarpan bir gelişme yok.
Kaynak

koinmedya_brave
X