Home Bitcoin Bitwala’dan Bitcoin bankacılık uygulaması
koinmedya_brave

Bitwala’dan Bitcoin bankacılık uygulaması

Bitwala’dan Bitcoin bankacılık uygulaması
0
fairspin_banner

Cep telefonu ve mobil uygulamalarda Bitcoin ve kripto paraları ilgilendiren önemli gelişmeler var. Bitwala Bitcoin bankacılık mobil uygulamasını başlattı. Samsung’un S10’u ise artık yeni stabil coin’leri destekliyor.


Yeni Bitcoin bankacılık App

Almanya merkezli blockchain şirketi, hepsi bir yerde sloganı ile yeni bir Bitcoin bankacılık uygulamasını tanıttı. Uygulamanın hem IOS hem de Android sürümleri mevcut. Programı akıllı telefonlarına indiren kullanıcılar 30’un üzerindeki Avrupa ülkelerinde Bitcoin cüzdanları ile entegre olan banka hesaplarını kullanabilecek.

Kullanıcı dostu olan programa kullanıcılar hızlı biçimde adapte olabiliyor. Eğer bir banka hesabınız varsa Bitwala’nın Bitcoin bankacılık  uygulaması ile hesabınızı hemen entegre edebilirsiniz. Uygulamaya giriş için bir çeşit video tanımlama özelliği kullanılıyor.

Lütfen Bkz: Avrupa Birliği ve Almanya’dan bitcoin ve kripto para hamlesi

Uygulamaya entegre Bitcoin cüzdanı sayesinde Bitcoin’lerinizi hemen bozdurabilir yada hesabınızdaki para ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Ayrıca program sayesinde istediğiniz kişiye Bitcoin ve kripto para gönderebilirsiniz. Bitcoin cüzdanı biometrik şifreleme yöntemleri kullanıyor. Bitwala’nın yeni programının güvenlik düzeyi ile alakalı  Bitwala’nın CFA’sı şu açıklamalarda bulundu:

“Bitwala ile Bitcoin’leriniz, çoklu imza cüzdanı aracılığı ile doğrudan blockchain ağına rezerve edildi. Bu durumda Bitwala’yı hacklemek blockchain’i hacklemek kadar anlamsız. Müşterilerimizin Bitcoin’leri cüzdanlarında güvende.”

Mobil telefon ve uygulamalardaki diğer önemli gelişme ise Samsung çevresinde yaşanıyor. Samsung’un kripto para uyumlu cep telefonu modeli S10 kendi Bitcoin cüzdanına sahip. Samsung, güncellemeye giderek Bitcoin cüzdanı bazı stabil coin’lere uyumlu hale geldi. Samsung S10’da Maker (MKR), TrueUSD (TUSD) ve USD Coin’i  (USDC) artık destekliyor. Bu sayede Samsung S10’un desteklediği kripto para sayısı Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin ile beraber 33’e ulaştı.

Lütfen Bkz: Blockchain uyumlu Samsung’larınıza Blockchain Keystore’dan uygulama indirebilirsiniz

Kaynak 1

Kaynak 2

koinmedya_brave
0
0
0
X