Anasayfa Kripto para Haber SBI hissedarlarına XRP dağıtma kararı aldı

SBI hissedarlarına XRP dağıtma kararı aldı

SBI hissedarlarına XRP dağıtma kararı aldı
0
koinmedya_googlenews

Ünlü Japon bankası SBI hissedarlarına XRP dağıtma kararı aldı. Japon finans devi SBI, hissedarlarına XRP teknolojisini tanıtmak istiyor.

Japon finans devi SBI ile ABD menşeli kripto para şirketi Ripple arasında sanki gizli bir ortaklık var. Japon finans devinin yetkilileri, katıldıkları her platformda diğer bankaların yetkililerin aksine XRP teknolojisini öven demeçler veriyor. Bu da, imzalamış oldukları işbirliğinin üzerinde gizli bir hissedarlık mı söz konusu sorusunu akla getiriyor.

Bu duruma son örnek yine Japon finans devinden geldi. SBI, hissedarların Ripple teknolojisini görmeleri için XRP dağıtma kararı aldı.

SBI Holdings‘e ait 100 ve üzerinde hisse senetine sahip her hissedara finans devi tarafından 30 XRP verilecek. Şu an XRP fiyatının $0.25 civarında olduğu göz önünde bulundurulduğunda şartları karşılayan her hissedar 7.5 dolar değerinde XRP tokeni alacak.

XRP dağıtma ile gerçekleştirilmek istenen 2 hedef bulunuyor:

  1. Hissedarların XRP teknolojisiyle tanışmasını sağlamak.
  2. SBI VC Trade borsasına müşteri kazandırmak

Şartları yerine getiren hissedarlar, SBI VC Trade kripto borsasında hesap açar açmaz, XRP tokenleri hesaplarına yüklenecek.

Kampanya 31 Mart 2020’ye kadar sürecek. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Kasım ortasında program ile ilgili daha fazla detay e-mail aracılığıyla bilgilendirilecek.

bkz: SBI CEO: 2025 yılına kadar tüm Japon bankalarının XRP kullanmasını istiyorum

SBI holdings, Ripple şirketinin Asya’daki en büyük ortağı konumda. SBI Ripple Asia adındaki girişim geçtiğimiz yıl hayata geçirildi. Girişim, MoneyTap adındaki uygulama aracılığıyla XRP tokeni gönderimi başlattı. Uygulama, Ripple çözümünü kullanarak bankadan bankaya gerçek zamanlı para transferi gerçekleştiriyor.

kaynak

Etiketler:
X