Anasayfa Altcoin PNC Ripple ağını kullanan ilk ABD bankası oldu

PNC Ripple ağını kullanan ilk ABD bankası oldu

PNC Ripple ağını kullanan ilk ABD bankası oldu
0
koinmedya_googlenews

XRP fiyatlarında son günlerde ciddi düşüşler yaşanmasına rağmen Ripple açılımlarına devam ediyor. PNC Bankası Ripple ‘ın ağına katıldı


PNC Ripple ağına katılan Amerikalı

Kripto para piyasalarında dün akşam saat 21:00’da başlayan düzeltmenin ardında Bitcoin 10 bİn doların altına geriledi ve yazının kaleme alındığı saatte 9.450 dolardan işlem görmektedir. Top 50’deki kripto paraların neredeyse tamamında fiyat düşüşleri yaşanıyor. Toplam piyasa değerinde ise 20 milyar dolarlık bir erime söz konusu. Toplam piyasa 245 milyar dolar seviyesinde. Ripple’ın XRP’si de 25 cent’in üstünde tutunmaya çalışıyor.

Piyasadaki genel algı yukarıda bahsedildiği gibi olmasına rağmen iş dünyasında önemli açılımlar ve adımlar devam etmektedir. Ripple ilk kez ABD merkezli bir banka ile anlaştı. PNC Ripple ağını kullanan ilk ABD bankası oldu. Yaklaşık bir yıl önce dillendirilen anlaşma daha yeni sağlandı ve ABD’nin 8’inci büyük bankası, Ripple ağına katıldı. S&P Global verilerine göre bankanın 392 milyar dolarlık sermayesi ve 8 milyon müşterisi bulunuyor. Bankanın ABD çapında 19 eyalette şubesi bulunmaktadır.

koinmedya_bybit

Lütfen Bkz: Ripple CEO’sundan ABD Kongresine çağrı: Üstümüzü çizmeyin

PNC, Ripple’ın xCurrent ürününü kullanıyor. ABD ve İngiltere arasındaki para transferlerinden artık Ripple’ın ürünleri kullanılıyor.

Ripple’ın yöneticilerinden Asheesh Birla, PNC Ripple’ın xCurrent ürününü kullandıktan sonra ilerleyen süreçte xRapid gibi diğer ürünleri de kullanacağını vurguladı. PNC yöneticileri ise Ripple’ın ürünleri sayesinde hızlı para transferleri gerçekleştirebildiklerini belirttiler. Ripple ile geliştirdikleri iş ortaklığı konusunda memnuniyetlerini bildirdiler.

PNC Ripple’ın ağına katılan ilk ABD merkezli banka oldu. Bunun devamının gelmesi bekleniyor. Özellikle Ripple’ın ABD’nin güçlü bankalarından Bank of America ile temasta olduğu bilinmektedir.

Lütfen Bkz: Bank of America’nın patentinde Ripple ayrıntısı: Anlaşma mı geliyor?

Kaynak

X