Home Kripto para Haber Decred coin gizlilik odaklı kripto paraya dönüşüyor
koinmedya_brave

Decred coin gizlilik odaklı kripto paraya dönüşüyor

Decred coin gizlilik odaklı kripto paraya dönüşüyor
0
fairspin_banner

Decred coin gizlilik odaklı kripto paraya dönüştü. Son zamanlarda gizlilik odaklı kripto paraya olan ilgi giderek artıyor. Bu akıma Decred de katıldı.


Decred coin gizlilik odaklı kripto paralar ile rekabete hazır

Yönetim üzerine odaklanmış bir proje olan Decred (DCR) gizlilik odaklı bazı özellikler edindi. Geliştirci ekip, bu konuda diğer kripto paralar ile mukayese edecek kadar ileri gittiklerini açıkladılar.

Alttaki tabloda DCR’nin diğer kripto paralar ile mukayesini görüyorsunuz. Henüz bu alanda yeni olmalarına rağmen, özellikle Dash ve Grin/Beam’den daha üstün özellikler ile donatıldığını görüyoruz.

Decred coin Decred coin gizlilik odaklı kripto paraya dönüşüyor

Geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamaya göre, DCR’ye yapılan gizlilik eklentisi son derece basit ve uygulanabilir. Binlerce eklenti gerektiren diğer blockchainlere kıyasla, Decred ekibi DCR’yi sadece bir kaç yüz eklentiyle gizlilik odaklı paraya dönüştürmeyi başardı.

Bu oldukça önemli. KoinMedya olarak arada blockchain’lerde bug bulunduğu ile ilgili haber yapıyoruz. Eğer bir ağ ne kadar basitse bir o kadar güvenli olur yani ne kadar sadeyse, bir o kadar güvenlidir. Bir başka ifadeyle, ne kadar az kod, bir o kadar az tehdit içeriyor.

Decred ekibi, bu yeni özelliği P2P karışık madencilik protokolü olan basit kodlu ve onaylanmış kriptorafiyi kullanan CoinShuffle’a dayandırıyor.

bkz: Decred Coin (DCR) Nedir ? Gelecek Vaat Ediyor. Neden mi?

Bu arada, Decred son 24 saatte %7 düşerek 22.4 dolara geriledi. Toplam piyasa hacmi 231 milyon dolar. Dolaşımdaki token sayısı 10,306,571 ve maximum tedariği ise Bitcoin ile aynı sayıda 21 milyon adet.

kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X