pawnhub_koinmedya
Anasayfa Kripto para Haber Blockchain Haber China Telecom, blockchain telefon whitepaper’ını yayınladı

China Telecom, blockchain telefon whitepaper’ını yayınladı

China Telecom, blockchain telefon whitepaper’ını yayınladı
0
koinmedya_googlenews

China Telecom’un  blockchain ve dijital ekonomi ekibi, ‘yeni dönem 5G teknolojisi destekliblockchain telefon’ whitepaper’ını yayınladı.


Blockchain telefon teknolojisi gelişiyor

Bitcoin ve Ripple gibi popüler kripto paralarının arkasında yatan blockchain teknolojisi, merkeziyetsiz yapısı ve güvenilirliği ile son zamanlarda birçok önemli şirket tarafından test ediliyor. Blockchain teknolojisi, tüketici elektroniği sektöründe de kendini göstermeye başladı. Yakın zamanda blockchain telefon piyasası hareketlenmeye başladı ve kripto para severlerin ihtiyacı olan özellikleri barından telefonlar tüketicilerin beğenisine sunuldu. Kullanıcılar blockchain telefonlar ile kripto para saklamaktan tutun da borsalara güvenli bir şekilde giriş yapma, şifrelenmiş mesajlar gönderme ve herhangi bir işlevi şifrelenmiş şekilde gerçekleştirme gibi özelliklerden faydalanabilecek.

China Telecom’un Whitepaper’ında neler var

Türkçe’ye sunuş belgesi olarak çevirebileceğimiz Whitepaper’da bilhassa, sim kart tabanlı dijital varlık yönetimi sistemini destekleyen bir blockchain altyapı platformunun avantajları detaylandırılıyor. Ayrıca, telefon tasarımının dolandırıcılık, taciz, veri kaybı ve kimlik hırsızlığı ile ilgili diğer suçları azaltacağı söyleniyor.

koinmedya_brave

Telekom hizmet sektörüne odaklanan QLC Chain ekibi, China Telecom whitepaper’ında altı çizilen blockchain stratejisinin, kendilerininkiyle uyumlu olduğunu tespit etti. Aynı zamanda 5G dönemi  blockchain telefon beklentilerini karşıladığını söylediler.

Telekom hizmetlerinde blockchain telefon teknolojisini kullanarak güvenliği arttırmak isteyen QLC China, kendine ait multi-sign tabanlı SMS 2FA teknolojisini geliştirdi. Patenti şu anda başvuru aşamasında.

QLC Chain ekibi, ‘Bu teknolojinin eski SMS doğrulama kodu ve Google’ın kimlik doğrulama sisteminin yerini almasını sabırsızlıkla bekliyoruz’ dedi.

QLC Chain Hakkında

QLC Chain insanları daha şeffaf ve güvenli bir şekilde online olabilecekleri merkeziyetsiz bir ağ servisi sunmayı hedefliyor. Şirket geliştirdiği teknolojilerle blockchain telefon kullanıcılarını destekliyor. Bu yıl itibariyle QLC projesi kendi QLC Chain’inin yayına alıyor. Bugün QLC NEO testnetinde yürüyen WinQ adında kendi DAPP’ine sahip. Bu uygulama şu anda Google Play’de yayında. Bu uygulama ile kendi Wifi ve VPN’inizi para kazandırmaya yönelik paylaşabiliyorsunuz. Hitap ettiği hizmetin genişliğine ve potansiyeline bakılırsa Zhang’ın en fazla kazandıran kripto para olacak iddiası hiç de boş bir söz gibi gelmiyor.

İlgili: Kripto akıllı telefonlar

Kaynak 

X