Anasayfa Kripto para Haber Binance vadeli işlemler platformu geliyor

Binance vadeli işlemler platformu geliyor

Binance vadeli işlemler platformu geliyor
0
koinmedya_googlenews

Binance vadeli işlemler platformunu Eylül ayında açmayı planlıyor. Sektörün tüm alanlarına el atmayı kendine görev edinen Binance durdurulamıyor!


Binance Vadeli İşlemler Hizmetini Başlatıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), vadeli işlemler platformunun Eylül ayında kurulacağını açıkladı. Açıklama bugün gerçekleştirilen AMA (ask me anything – soru cevap) etkinliği sırasında sözlü olarak yapıldı.

CZ bununla kalmayıp stake alanındaki boşluğu doldurmak için harekete geçeceklerini beyan etti. Proof of Stake algoritmasını çalıştıran kripto para projelerinde madencilik yapılamıyor. Bunun yerine stake ettiğiniz token üzerinden yıllık kazanç elde ediyorsunuz.

Bildiğiniz gibi vadeli işlemler alanında büyük gelişmeler yaşanıyor. Şimdiye kadar CBOE ve CME’nin başını çektiği bu alan henüz yeterince genişleyemedi. CBOE de zaten Mart ayında işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu iki platform Bitcoin karşılığı dolar değeri üzerinden vadeli kontrat satıyorlardı. Bakkt ile birlikte artık bu durum değişiyor.

Dünya’nın en büyük borsası olan New York Tahvil Borsasının da sahibi olan ICE, Bakkt platformunu kurdu. Bakkt CBOE ve CME’den farklı olarak Bitcoin’in dolar cinsinden değeri ile değil, bizzat BTC ile tanımlı vadeli kontrat satışı gerçekleştirecek. Hem büyük kurumsal yapılara hitap eden hem de gerçek Bitcoin üzerinden satış gerçekleştirecek olan Bakkt’ın sektörde talep artışına sebebiyet vermesi bekleniyor.

Binance de doğrudan BTC/USDT paritesinde işlem yapacak vadeli platformunu kurmuş oldu. Kontratların 20x’e kadar kaldıraç oranını desteklemesi bekleniyor.

Binance CEO’su vadeli işlemler duyurusunu Taipei’de gerçekleştirilen Asya Blockchain Zirvesi sırasında yaptı. CZ test yayınlarının çok yakında başlayacağını müjdeledi.

Binance, 2018 ayı sezonundan sonra neredeyse tamamen çöken ICO alanına zekice bir giriş yaptı ve düzenlediği Launchpad etkinlikleri ile hem ICO sistemine yeni bir soluk getirdi hem de kaybolan itibarını geri iade etti. Son Launchpad projesi olan Perl token satışı sayılmazsa Ağustos ayına kadar yapılan tüm sermaye toplama etkinlikleri büyük başarı ile sonuçlandı.

IEO’nun yanı sıra kaldıraçlı işlemler alanına da giriş yapan Binance etki alanını genişletmeye devam ediyor. 2 gün önce yaptıkları açıklama ile kripto borçlanma konusunda adım atacaklarını da duyurdular. Bugün ise vadeli işlemler alanına giriş yapılacağı anlaşılmış oldu. Hasıl-ı kelam, Binance bu kripto sektöründeki tüm boşlukları teker teker doldurmak için elinden geleni yapıyor.

Kaynak

Etiketler:
X