pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Kripto bankasının İsviçre’den bankacılık lisansı alması Bitcoin ETF’den daha önemli

Kripto bankasının İsviçre’den bankacılık lisansı alması Bitcoin ETF’den daha önemli

Kripto bankasının İsviçre’den bankacılık lisansı alması Bitcoin ETF’den daha önemli
0
koinmedya_googlenews

Bu hafta Bitcoin ve kripto para piyasalarını yakından ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Sygnum kripto bankasının İsviçre’den bankacılık lisansı alması Bitcoin ETF onayından daha önemli sonuçlar doğurabilir.


Kripto bankasının İsviçre’den bankacılık lisansı alması neden önemli?

Kripto bankası Sygnum, İsviçre’den bankacılık lisansı aldı. Bu gelişme kripto para piyasalarında oyun değiştirici bir gelişme olarak görülüyor. Kripto bankasının bankacılık lisansı alması, kripto paraların ve varlıkların geleneksel finansal piyasalarla bütünleşmesi adına önemli bir adım olacaktır.

Sygnum kripto para bankası, bankacılık lisansı alan tek banka değil. Sygnum, SEBA ile birlikte Pazartesi günü İsviçre’nin mali düzenleyicileri tarafından geçici bankacılık ve menkul kıymetler satıcısı lisansı aldı. Her iki kripto para ve Bitcoin bankası, son birkaç yükümlülükleri gerine getirdiklerinde tam teşekküllü bir banka haline gelecek.

koinmedya_brave

Sygnum Bankası CEO’su Manuel Krieger, bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

“Dünya çapında ilk kez bu şekilde bir lisans verildi. Bu nedenle İsviçre öncü bir rol oynuyor… Artık bankaların ve diğer finansal oyuncuların dijital varlıklar dünyasına adım atmalarını kolaylaştırmak gibi önemli bir sorumluluğumuz var. “

Kripto para ve Bitcoin bankası Sygnum ve SEBA’nın İsviçre piyasalarından bankacılık lisansı almasında İsviçre’deki regülasyonların diğer ülkelere nazaran hafif olmasının etkisi var. Hatta Libra’nın bile projesini İsviçre’ye resmi olarak kaydettirdiğini öğrenmiştik.

Lütfen Bkz: Libra için ABD, İsviçreli yetkililerle konuşacak

Kripto para ve Bitcoin bankası Sygnum’un Singapur sorunlusu Mathias Imbach ise bu gelişmenin İsviçre ekonomisi ve blokchain platformların faaliyet gösteren kripto paralar için pozitif sonuçlar doğuracağını belirtti.

Imbach:

“Kripto paralar, düzenleyicilerin talep ettikleri katı kuralları yerine getirir ve yüzde 100 uyumlu çalışırsa gölgeler arasından çıkacaktır. Bu bir oyun değiştirici gelişmedir.”

Bitcoin bankası Sygnum ve SEBA, kripto para piyasalarında regülasyonların yerine getirilebileceğini ispatlamış oluyor. Sygnum yakın zamanda İsviçre Franc’ına sabitlenmiş kendi token’ını üretmişti. Sygnum platformlarında söz konusu token kullanılmaktadır.

İsviçreli kripto bankasının bankacılık lisansı alması, bu konuda kapının aralandığı anlamına geliyor. Bu konuda devam niteliğinde diğer ülkelerden de benzer adımla gelecektir. Kripto para piyasalarının geleneksel bankacılık sistemi ile entegre hale gelmesiyle Bitcoin ve kripto paralarının kullanımı daha da yaygınlaşacaktır.

Kaynak

X