Home Altcoin Brave, kripto bahşiş özelliğini Twitter’dan sonra Reddit ve Vimeo’ya taşıdı
koinmedya_brave

Brave, kripto bahşiş özelliğini Twitter’dan sonra Reddit ve Vimeo’ya taşıdı

Brave, kripto bahşiş özelliğini Twitter’dan sonra Reddit ve Vimeo’ya taşıdı
0
fairspin_banner

Brave, kripto bahşiş özelliğini şimdi de Reddit ve Vimeo’ya taşıyor. 


Blockchain bazlı internet tarayıcısı Brave, kripto bahşiş (tipping) seçeneğini Reddit ve Vimeo’ya taşıyarak genişlemeyi sürdürüyor.

Brave kripto bahşiş

Reddit ve Vimeo Twitter’i izliyor

Duyuru 21 Ağustos’ta Twitter’dan yapıldı. Brave tarayıcısının yeni bir versiyonu, yerel BAT token kullanarak reklamsız video platformu Vimeo ve sosyal haber sitesi Reddit üzerinden kullanıcıların bahşiş vermelerine olanak tanıyor.

Yazı hazırlandığı esnada CMC’de BAT token 0.190$’dan işlem görüyordu.

Tipping özelliği, Brave Nightly isimli test tarayıcısı üzerinde başarılı bir hizmet denemesini takiben haftalar önce Twitter üzerinden tanıtılmıştı.

Ripple fiyat görünümü güven vermiyor

1 ay önce Reddit üzerinden gönderilen bir postaya göre, Brave bu yaz başında Reddit ve Vimeo tippingini, tarayıcının geliştirici ön izlemesinin bir parçası olarak tanıttı.

Brave kripto bahşiş özelliği Reddit ve Vimeo için ilk değil

Brave’in Reddit ve Vimeo için sunduğu tipping özelliği, kullanıcıların içerik için bahşiş vermelerini mümkün kılan ilk girişim değil. 2012’de Vimeo, Tip Jar özelliğini sundu. Bu özellik, içerik oluşturucuların kredi kartı ya da PayPal ile 1$’dan 500$’a kadar bağış alabilmelerini mümkün kılıyordu. Ancak hizmet Temmuz 2015’te, platformun Vimeo on Demand isimli bir başka içerik ödüllendirme aracına odaklanması nedeniyle kapatıldı.

Bitcoin kefeni yırttı mı, yoksa şelale mi geliyor?

2013’de Reddit, bitcointip bot vasıtasıyla içerik için Bitcoin ile bahşiş verme özelliği getirdi. Hizmet Changetip isimli bir başka tipping seçeneğinin 2014’te hayata geçirilmesinden önce sonlandırıldı. Ancak Changetip de 100,000 imza ve 350,000 bahşiş kaydettikten sonra 2017’de kapatıldı.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X