pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Binance borç verme platformu geliyor

Binance borç verme platformu geliyor

Binance borç verme platformu geliyor
0
koinmedya_googlenews

Binance’ın CEO’su CZ’nin dün geç saatte atmış olduğu gizemli tweet’in neye işaret ettiği anlaşıldı. Binance borç verme platformu geliyor.


CZ Binance borç verme platformu müjdesi veriyor

Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) bugünkü gizemli tweet’inin gizemi kalktı. Binance borsası marjin ticaretinden sonra Binance borç verme platformu kuruyor. Binance kullanıcıları artık uyurken dahi kazanacak.

Binance borç verme platformu Binance borç verme platformu geliyor

koinmedya_brave

Türkiye saatiyle dün gece 23:30 civarında Binance’ın CEO’su CZ attığı tweet’le “uyurken kripto kazanacaksınız” diyerek ipucu vermişti. Bu tweet’in hemen ardından ayrıntılar ortaya çıktı ve Binance Borsası Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve Ethereum Classic (ETC) kripto paralarını destekleyen borç verme platformu kuruyor.

Borç verme platformunun ayrıntıları Binance Borsasının web sitesinde yayınlanıyor. Buna göre platform, 29 Ağustos tarihinde faaliyetlerine başlayacak. Binance kullanıcıları, sahip oldukları kripto paraları önceden belirlenmiş tarih aralıklarında borç vererek faiz geliri elde edebilecek. 14 günlük sabit aralıklar belirlenmiş durumda. BNB, USDT ve ETC için belirlenen yıllık faiz oranları sırasıyla %15, %10 ve %7.

Lütfen Bkz: BNB fiyatları CZ’nin gizemli tweet’ine nasıl tepki gösterdi?

Aşağıdaki tabloda borç verme platformunun kripto paralara göre faiz getirilerini daha net görebiliyoruz.

Binance borç verme platformu Binance borç verme platformu geliyor

Hatırlanacağı üzere Binance yakın zamanda marjin ticareti başlatmıştı. Binance’deki yatırımcılar, kripto para varlıkları marjin ticaretinde kullananlara aktarılabilecek. Bu sayede kripto para, Binance sistemi içerisinde kalabilecek. Bu sayede marjin ticaretinde ihtiyaç duyulan fonlarda sağlanmış olacak. Kısaca borç verme platformu kazan-kazan ilişkisi kuruyor.

Borç verme platformunun bize göre dikkat çeken diğer önemli noktası ise Tether üzerindeki faiz oranı. Bilindiği üzere Tether değerini dolara sabitlemiş stabil bir coin. ABD faiz oranları ise %2,25’lere düştüğü dikkate alındığında Tether için verilen %10’luk faiz oranları bazı yatırımcılara ciddi kâr olanağı sunabilir. Faiz arbitrajından bahsediyoruz. Düşük faizle ABD piyasalarından kredi çeken yatırımcılar, %10 gibi yüksek faiz getiren Tether’e paralarını yatırabilir.

Kaynak

 

Etiketler:
X