Anasayfa Altcoin Ripple XRP neden düşüyor? Sorumlu Ripple olabilir mi?

Ripple XRP neden düşüyor? Sorumlu Ripple olabilir mi?

Ripple XRP neden düşüyor? Sorumlu Ripple olabilir mi?
0
koinmedya_googlenews

Ripple XRP neden düşüyor, sorumlusu kim? XRP’nin düşüşünün arkasındaki neden, Ripple’nin her bir çeyrekte gerçekleştirdiği XRP satışları olabilir mi?


Ripple XRP neden sürekli düşüyor?

2019’da çoğu kripto para biriminin fiyatı yükselmeye başladı. XRP, kısa süreliğine yükseliş kaydetmiş olsa da elde ettiği kazanımları, hatta daha fazlasını kaybetti.

Bu yılın ilk yarısında geri çekilmeye başlayan XRP fiyatı, Ağustos ayının başlarında yılın en düşük seviyesini gördü. Kripto para birimi sürekli olarak düşüş eğilimi gösterse de, şirketin XRP satışları istikrarlı bir şekilde arttı.

koinmedya_bybit

Peki Ripple XRP neden düşüyor, sorumlusu Ripple mi?

Ripple, 2019’da XRP satmaya devam etti!

XRP, uzun bir süredir yeterince merkezsiz olmadığı için eleştirilere maruz kalıyor. Hatta son birkaç yıldır birçok kripto para yatırımcısı, Ripple Labs tarafından geliştirilen XRP’den resmen nefret etti. Ve şimdi XRP, en sadık destekçilerinden bile, çok fazla eleştiri alıyor. Çünkü artık yatırımcılar, kendilerini kandırılmış hissediyor.

Evet Ripple’nin yerel kriptosu XRP, 2019’da düşüş trendinden bir türlü kurtulamadı ve yatırımcılarını sürekli hayal kırıklığına uğrattı. Peki Ripple XRP neden düşüyor?

Kripto topluluğu, XRP’nin düşüş trendinden kurtulamamasını, Ripple’nin XRP’yi kontrol etmesine ve her bir çeyrekte devasa miktarlarda token satışı gerçekleştirmesine bağlıyor. 

Son zamanlarda, Ripple Labs’in çok büyük miktarda XRP’ye sahip olduğu konuşuluyor. Ve her üç ayda bir devasa miktarlarda XRP satışları gerçekleştiriyor.

Hatta konuyu biraz daha açacak olursak; Ripple Labs hala yüz milyar dolarlık XRP arzının neredeyse yarısını elinde bulunduruyor ve şirket, bunun çoğunu emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

Şirket tarafından belirli dönemlerde emanet hesaplardan piyasaya sürülen ve bankalara satılan bu tokenler yatırımcıları endişelendiriyor. Çünkü yatırımcılar, Ripple’nin tokeninin neden düştüğünü artık biliyor.

Ripple’ye karşı “change.org” kampanyası

Geçtiğimiz günlerde çok sayıda trader, Ripple’yi, XRP’yi rahat bırakması konusunda ikna etmek için bir kampanya başlattı. Ancak şirket, faaliyetlerini finanse etmek için bu yola başvuruyor. Bu yüzden şirketin, XRP satma planını değiştirmesi pek muhtemel görünmüyor.

Dahası Ripple, 2019 ikinci çeyrek raporunda, “3. çeyrekte XRP satışlarına daha ılımlı bir yaklaşım getirmeyi” planladığını söylerek XRP’yi etkin bir şekilde kontrol etmeye devam edeceğini ima etti.

Yatırımcılar bir change.org kampanyası başlattı ve iki binden fazla Ripple kullanıcısı bu kampanyaya katıldı. Şirketin, XRP’lerini piyasaya sürmeye artık bir son vermesini istiyorlar. Crypto Bitlord tarafından başlatılan kampanya, XRP neden düşüyor diyenlere düşüşün arkasındaki neden olarak, Ripple’nin XRP satışlarını gösteriyor.

Tabi Bitlord yine de ana şirketin, çok sayıda banka ve diğer finansal kurumlarla yaptığı ortaklıkları da göz ardı etmiyor. Bu ortaklıklar sayesinde kripto para biriminin, hala çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. 

Ancak, Ripple’daki bu fiyat düşüklüğünü fırsat olarak görenler de var:

XRP HIZLI İSTATİSTİKLERİ
XRP Fiyat$0,192674
Piyasa Değeri$8.373.571.435
Piyasa Değeri Hakimiyeti%4,27
Ticaret Hacmi$1.146.325.262
Hacim / Piyasa Değeri0.1366
24s Düşük / 24s Yüksek$0,187700 / $0,192382
7d Düşük / 7d Yüksek$0,188722 / $0,196404
Piyasa Değeri Sıralaması#3
Tüm Zamanların En Yükseği$3,40 -94.4%
Jan 07, 2018 (neredeyse 2 yıl)
Tüm Zamanların En Düşüğü$0,00268621 7048.1%
May 22, 2014 (5 yıldan fazla)
XRP/Bitcoin Oranı1 BTC = 38333.43 XRP

Kaynak

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 

Etiketler:
X