Anasayfa Altcoin XRP fiyatındaki düşüş yakında sonlanabilir
koinmedya_brave

XRP fiyatındaki düşüş yakında sonlanabilir

XRP fiyatındaki düşüş yakında sonlanabilir
0

XRP fiyatındaki düşüş ne zaman sona erecek? Uzun bir süredir düşüş trendinden kurtulmayı bir türlü başaramayan Ripple’nin XRP tokeni, önümüzdeki hafta içinde yükselebilir!


XRP fiyatındaki düşüş ne zaman sona erecek?

Ağustos ayı, kripto para piyasası için genel itibarıyla yavaş ve durgun bir ay oldu ve Ripple için de durum farklı değildi. Geçen ay sonunda 0,32 dolar civarında seyrettikten sonra, bu ay XRP fiyatındaki düşüş 0,25$ seviyesine kadar devam etti.

Ripple fiyatındaki düşüş trendinin yakında sona ermesi bekleniyor. XRP’nin şu anki piyasa performansı toparlanma belirtileri gösteriyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde 0,30$’ı aşabilir.

Ripple fiyatı grafiği – 25 Ağustos

xrp-fiyatindaki-dusus-Ripple grafiği / Kaynak: TradingView 

Son 24 saat içinde %2’lik bir düşüş kaydeden XRP fiyatı, yazımız yayına hazırlanırken %1,78’lik yükselişle 0.2740$’dan işlem görüyor. Peki XRP fiyatındaki düşüş sona erebilir mi?

Gün içinde token fiyatı, 0.2646$’a kadar düştü fakat ardından hızlı bir şekilde 0.27$’ın üzerine çıktı. Geçtiğimiz bir hafta boyunca benzer fiyat hareketleri sergiledi ve mevcut piyasa performansına bağlı olarak önümüzdeki hafta XRP’nin 0.27$ ile 0.30$ arasında değişmesi bekleniyor.

XRP’ye ait güncel istatistikler 

XRP fiyatı: 0,27 dolar / 0,00002669 BTC

Piyasa değeri: 11.761.189.766 USD

24 saatlik işlem hacmi: 893.077.508 USD 

Yatırım Dönüşü (ROI): %4.566,33

Dolaşımdaki arz miktarı: 42,909,539,227 XRP

Son 7 gündür 0,28 ve 0,26 dolar arasında konsolide olan XRP, dün en düşük fiyat olarak 0,26 doları gördü. Ayrıca pariteye ait son 30 günlük en düşük fiyat seviyesinin 0,25 dolar olduğu görülüyor. Fakat önümüzdeki hafta içinde, XRP fiyatındaki düşüş sona erebilir.

XRP neden yükselecek?

Geçtiğimiz günlerde Londra merkezli havale şirketi Xendpay, sınır ötesi ödemeler için Ripple Labs’ın küresel havale platformu RippleNet’e katıldığını açıkladı. Fakat XRP henüz, Ripple ve XendPay ortaklığına tepki vermedi.

Ripple, bankaların ve kurumların blockchain teknolojisini benimsemesi için yoğun bir çaba gösteriyor ve finans dünyasının önemli isimleriyle yaptığı ortaklıklar sayesinde büyük ölçüde başarılı oluyor.

Ripple’nin, Santander, Moneygram ve Xenpay gibi ortaklıklarından, XRP fiyatındaki düşüş pek etkilenmedi. Çünkü genel olarak Santander gibi kurumların kullandığı Ripple teknolojisinin içinde XRP yer almıyor. Fakat şirket bu tarz ortaklıklarla XRP’yi geleceğe hazırlıyor.

Ripple, küresel geleneksel bankaları blockchain teknolojisine dahil etmede oldukça başarılı. Bu da finans teknolojisinde benimsenmenin ve inovasyonun artmasıyla birlikte XRP’nin de benimsenmesine dolaylı katkı sağlıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X