Anasayfa Kripto para Haber Ripple yetkilisi: Moneygram, XRP işlem hacmini arttırıyor
koinmedya_brave

Ripple yetkilisi: Moneygram, XRP işlem hacmini arttırıyor

Ripple yetkilisi: Moneygram, XRP işlem hacmini arttırıyor
0

Moneygram, XRP işlem hacmini yükseltiyor. Bu açıklama, Ripple Küresel Kurumsal Piyasalar Ekibi Başkanı Breanne M. Madigan’dan geldi.


Moneygram, XRP işlem hacmini pozitif yönde etkiliyor

Ripple yetkilisi Madigan, Ripple Vakfı ile MoneyGram arasındaki işbirliğinin, toplam XRP işlem hacmine etki ettiğini söyledi. Madigan, CryptoCompare’in yeni istatistikleri paylaştı. Bu verilere göre Ripple XRP ile Meksika Pesosu paritesi işlem hacmi büyüyor.

Breanne M. Madigan bu bilgileri tweetinde şöyle paylaştı: “Yeni (ve dikkate değer) veriler, toplam XRP işlem hacminin neredeyse yüzde 65 düşmesine rağmen, XRP/MXN paritesi işlem hacminin Bitso’da yüzde 25’in üzerinde yükseldiğini gösteriyor. Aynı dönemde Meksika’da XRP kullanarak yapılan MoneyGram ödemeleri de başladı. Gerçek bir kullanım alanı, işlem hacmini artırıyor.”

Haberlere göre MoneyGram, Ripple’ın XRP’yi kullanılarak yapılan sınır ötesi ödemeler çözümü olan xRaipd’i, 2 Ağustos’ta kullanmaya başladığını resmen duyurmuştu.

İlgili: MoneyGram’ın Ripple’ı kullanması Libra’dan daha önemli bir olay!

MoneyGram işlem hacmi için itici güç mü oldu?

Bu arada MoneyGram CEO’su Alex Holmes, bu kripto paranın ödemeleri birkaç saniye içinde yapabilme kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Holmes, bu açıklamayı, MoneyGram’ın artık Ripple xRapid platformunu kullanmaya başladığı duyurduğu sırada yapmıştı.

XRapid kullanılarak yapılan işlemler artık bu hafta başladı. Her şey de bu işbirliğinin işin içinde olan bütün ortakların faydasına olduğunu gösteriyor. İşlemler birkaç saniye içinde tamamlanıyor ve bu da muazzam bir olay olarak görülüyor.

Ripple ile MoneyGram arasındaki ortaklık Temmuz ayında açıklanmıştı. Ripple, 30 milyon dolar değerinde MoneyGram hissesi almıştı. Ancak hisselere piyasanın üzerinde bir fiyat (4.10 dolar) ödemişti. Anlaşma şartlarından biri MoneyGram’ın Ripple’ın xRapid platformunu kullanmasıydı. Ayrıca bu anlaşma önümüzdeki iki yılda Ripple’a 20 milyon dolar değerinde MoneyGram hissesi daha alma seçeneği sunuyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X