Anasayfa Kripto para Haber Rapor: Ripple CoinGate üzerinden yapılan ödemelerin %3’ünü ele geçirdi
koinmedya_brave

Rapor: Ripple CoinGate üzerinden yapılan ödemelerin %3’ünü ele geçirdi

Rapor: Ripple CoinGate üzerinden yapılan ödemelerin %3’ünü ele geçirdi
0

Ripple CoinGate üzerinden yapılan ödemelerin yüzde 3’ünü şimdiden ele geçirdi. XRP fiyatı düşmesine rağmen, kripto paranın kullanım oranı giderek artıyor.


Ripple CoinGate üzerinden yapılan ödemelerde oranını artırıyor

XRP, küresel finans piyasasına derinlemesine nüfuz edebilecek ve önümüzdeki yıllarda yüksek benimsenme oranına ulaşabilecek bir kripto olarak lanse ediliyor. En başta, farklı kripto borsalarında listelendi ve piyasada iyi oranda popülerlik kazandı. Piyasa değerine göre de üçüncü en büyük kripto para konumuna sahip.

Nitekim, Bitcoin ve benzerlerinin kripto hakimiyetini artıran faktörlerden biri de yüksek kullanım oranı olarak biliniyor. XRP de böyle bir geniş kullanım alanı kazanmak için gerçekten sıkı bir çalışma yapıyor. CoinGate’in yakın bir zamanda yayımlanan bir raporu da XRP’nin yıldız olma yolunda ilerlediğini gösteriyor. CoinGate’in tweetine göre, 23 Ağustos 2019’da, borsada yapılan toplam ödemelerin yüzde 3’ü XRP üzerinden yapıldı.

Yüzde 19’un üzerinde artış

CoinGate ayrıca son verileri Mayıs ile kıyasladığını duyurdu. Buna göre borsada XRP kullanılarak yapılan ödemeler yüzde 19.64 oranında artış kaydetmiş. Piyasanın bu aralar çalkantılı olduğunu düşünürsek, bu gerçekten de etkileyici bir artış. Özellikle de XRP fiyatının 0.27 dolar bölgesine düştüğü bir ortamda.

İlgili: Ripple’ın toplu XRP satımları fiyatı çökertiyor

Yine de bu verilerin doğru olmadığını düşünenler de var. Özellikle de yeni aktif olmuş hesaplar hesaba katılmadığında. Buna rağmen bu kadar kısa bir dönemde yüzde 19 gibi kullanım oranı artışı, gerçekten de büyük bir başarı.

RippleNet de hesaba katılıyor

Ödeme alanında XRP kullanımının artışı, öncelikle Ripple’in finansal kuruluşlarla ortaklıklar kurma çabalarından kaynaklanıyor. Bu ortaklıklar sonucu finansal kuruluşlar ya XRP kullanmaya başlıyor ya da daha sonra ödeme alanında XRP tabanlı bir sistem kurmayı düşünüyor. Ripple şu an RippleNet’in bir parçası olan 200 finansal kuruluş ile benzer işbirliği ve ortaklık kurdu.

RippleNet, her hafta ortalama 3 yeni müşteri kazanıyor. Eğer bu trend devam eder ve borsalarda insanlar daha fazla XRP kullanır ve bankalar da sınır ötesi ödemeler için XRP’ye yönelirse, talep artar ve bundan dolayı da fiyat yükselebilir.

Kaynak

koinmedya_brave
X