Anasayfa Bitcoin Lopp ABD başkanı seçilirse kişi başı 1000 dolarlık Bitcoin vadediyor
koinmedya_brave

Lopp ABD başkanı seçilirse kişi başı 1000 dolarlık Bitcoin vadediyor

Lopp ABD başkanı seçilirse kişi başı 1000 dolarlık Bitcoin vadediyor
0

Bir vatandaş olarak her ay 1000 dolarlık Bitcoin almak ister miydiniz? İşte, ABD Başkanı koltuğu için yarışacağını söyleyen bir kripto para destekçisi, böyle bir seçim vaadinde bulundu. Peki, bu vaat ne kadar gerçekçi?


Seçim vaadi: Her ay vatandaşlara 1000 dolarlık Bitcoin

Mevcut ABD Başkanı Donald Trump’ın bir Bitcoin hayranı olmadığı açık seçik ortada. Hatta tam tersi söylemleri ile dikkat çekiyor. Yine de Trump’ın görev süresi sonsuza kadar sürmeyecek. Kripto taraftarı bir ABD Başkanı ise ülkede kripto para sektörünün canını sıkan düzenleyici çerçevenin acısını hafifletebilir. Hatta bunlardan biri BTC dağıtarak işe başlayabilir.

Aylık Bitcoin ödemeleri

Kripto para destekçisi ve CTO Jameson Lopp, ABD Başkanı koltuğu için yarışmayı düşündüğünü açıkladı. Bitcoin savunucusu Lopp, daha fazla fiat basarak ardından bunları aynı zamanda devalüe etmeyi içeren mevcut ekonomik modelle ilgili sorunları yakından takip ediyor.

Lopp’un ABD Başkanlığı için aday olacağı tweeti 1,400’ün üzerinde beğeni alırken, dünyanın en nüfuzlu adamı koltuğu için bu kadardan daha fazla kişinin desteğine ihtiyaç duyacağı kesin. Lopp ayrıca seçin vaadi olarak vatandaşlara aylık 1,000 dolar değerinde Bitcoin vereceğini söylüyor.

Lopp tweetinde şöyle diyor: “ABD Başkanlığı için tek bir platform üzerinden yarışacağım. Eğer başkan seçilirsem, her ay bütün vatandaşlara 1,000 dolarlık Bitcoin vereceğim. Bu yapılabilir, çünkü hiçbir zaman dolarımız tükenmeyecek ve uzun vadede ekonomi de bunun faydasını görecek. Sonuçta en çok BTC’ye biz sahip olacağız.”

Tabii bu tweete verilen cevaplar arasında en başta Twitter’de sık sık karşılaşılan scamler oldu. Yine de birkaç ilginç cevap vardı. Xsquared Ventures ortaklarından Brad Mills, bir hesap yapmaya çalıştı.

Mills, “Yıllık 3.9 trilyon dolar. Birinci döneminin sonunda ABD ulusal borcu 37 trilyon dolar olacak. Bitcoin’in piyasa değeri 4 yılda 18 trilyon dolar olacak, yaklaşık Bitcoin başına 1 milyon. Aslında hükümet harcamaları göz önüne alınırsa bu mümkün olabilir.” diye yazdı.

Tabii bu kadar hesaptan sonra şunu da söylemek gerek. Lopp, ABD Başkanı olmak istediğini açıklaması, büyük ihtimalle mevcut sisteme karşı eleştirisini dile getirmek amacı taşıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X