Anasayfa Altcoin EOS koin düşüş baskısından kurtulabilecek mi?
koinmedya_brave

EOS koin düşüş baskısından kurtulabilecek mi?

EOS koin düşüş baskısından kurtulabilecek mi?
0

Eos koin kripto para piyasasının en popüler projeleri arasında yer alıyor. Uzun süren düşüş seyrini noktalayacak girişimde bulunabilir mi? Birlikte bakalım.


EOS Koin Geri Dönüş Yapabilir Mi?

EOS koin coinmarketcap sıralamasında 8.sırada yer alıyor. Son 24 saatte %2.38 değer kazanan projenin toplam büyüklüğü 3.42 milyar dolar.

EOS, son derece sağlam temellere sahip ve parlak bir geleceği olacağı yönünde güçlü spekülasyonlar yapılan bir proje. Çin Ethereum’u olarak da adlandırılan EOS’un arkasındaki Çin desteği sır değil.

eos coin

Yukarıdaki grafik EOS’un son 3 günde yaptığı fiyat hareketini resmediyor.  Varlık dün ve bugün yükselişe geçmiş olsa da 23 Ağustos zirvesine göre hala gerilerde. Öte yandan işlem hacmi verilerinin son 2 haftadır neredeyse değişmediğini görüyoruz. Stabil bir düzen içerisinde ilerleme kaydediyor. Günlük yaklaşık 1.5 milyar dolarlık işlem hacmi var.

eos coin

EOS koin Bitcoin karşısında Temmuz ayı başlarından bu yana altında hareket ettiği alçalan direnç hattını kırmayı başardı. Direncin kırılması ile birlikte ani yüskeliş hareketi yaşanmadı. Çünkü yükselişi destekleyebilecek işlem hacminden yoksun. Bu şartlar altında ancak kendi fiyatını muhafaza edebilecek kadar momentuma sahip.

RSI indikatörünün Ağustos ayı ilk yarısında aşırı satış bölgesinden çıkarak yukarı doğru yükselmeye çalışması da bu durumu destekliyor. Ancak boğalar ve ayıların eşit güce sahip olduğu alan yani 50 değerine ulaşılabilmiş değil.

Peki düşüş trendi son bulabilir mi? Bu sorunun cevabı için dönüp dolaşıp aynı noktaya atıf yapmamız gerekiyor: Bitcoin hakimiyet oranı.

Bitcoin hakimiyet oranı EOS koin gibi yüzlerce kripto paranın sermaye akışına yön veren birincil etmen. Bitcoin toplam kripto para sektörünün %68.25’ine hükmediyor. Bitcoin hakimiyet oranı dediğimiz, Bitcoin’in toplam sektördeki büyüklük oranını veren değer kritik öneme sahip.

6 Ağustos 2019 günü bu değer %68 hattını kırarak üzerine tırmandı. O gün bugündür BTC egemenlik yüzdesi, 70 ile 68 arasında salınım yapıyor. Son derece sıkışık bir bölgede harekete zorlanan grafik artık kırılmak zorunda. Bu eğri 68 ve altına doğru geri dönüş yaparsa başta EOS coin olmak üzere tüm altcoinler canlanacak demektir.

Not: yazı yatırım tavsiyesi içermez.

EOS hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
Etiketler:
X