Anasayfa Bitcoin Bitcoin Mayıs 2020’ye kadar %100 artar mı?
koinmedya_brave

Bitcoin Mayıs 2020’ye kadar %100 artar mı?

Bitcoin Mayıs 2020’ye kadar %100 artar mı?
0

Bitcoin Mayıs ayına kadar ne kadar yükselebilir? Analistlere göre, Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving etkinliğine kadar BTC fiyatı kaç dolar olacak? 


Bitcoin Mayıs ayına kadar ne kadar yükselir?

Yaklaşık 9 ay sonra Bitcoin’de, halving olarak adlandırılan blok ödülü indirimi gerçekleşecek. Bu etkinliğin, BTC fiyatı üzerinde pozitif bir etki yaratması bekleniyor.

Ancak, kripto para piyasası son zamanlarda durgunlaştı ve kriptolar, dar bir aralıkta işlem görmeye başladı. Peki iddia edildiği gibi Bitcoin, Mayıs 2020’ye kadar gerçekten de yükselir mi?

Bitcoin halving etkinliğine dokuz ay kaldı. Mayıs 2020’de, her bir blokta verilen ödül miktarı yarıya indirilecek ve iddialara göre, bu da pozitif bir arz şokuna neden olacak.

Bitcoin 2020’de yeni zirveler görebilir!

Twitter’de PlanB olarak bilinen bir tradera göre, tarih tekerrür ederse, Bitcoin fiyatı halvingden önce ralliye kalkabilir. Geleneksel piyasa yatırımcıları tarafından da takip edildiğini iddia eden kripto analisti PlanB, Bitcoin ile ilgili dikkat çeken bir grafik paylaştı.

Grafiğe göre BTC, Mayıs ayında 20.000$’dan işlem görecek ve fiyatı, mevcut seviyelerinden %100 daha yüksek olacak. 

Analist, daha önceki halvinglerdeki BTC fiyatları arasında benzerlik olduğunu ortaya koyuyor. Bitcoin blok ödülü, daha önce 2 kez halving ile yarıya indirildi. Ve gerçekten, her ikisinde de fiyat 2 katına çıktı.

Yani, 2012’deki halvingden yaklaşık dokuz ay önce, BTC 5 dolardan işlem görürken, halving sırasında 12 dolara yükseldi. 2016’daki halving etkinliğinde de aynı şey oldu ve BTC fiyatı 314 dolardan 627 dolara yükseldi. Aynı zamanda analiste göre Bitcoin, Mayıs ayında da %100 değer kazanacak.

bkz:Bitcoin halving nedir? Neden önemlidir?

Tom Lee: Bitcoin yeni ATH’ler kaydedecek!

Bu, bazılarına pek mantıklı gelmese de, şu anda 20.000 dolarlık tahminde bulunan başka analistler de var. Bunlardan en ünlüsü de Fundstrat’ın kurucusu ünlü Bitcoin boğası Tom Lee. Ünlü analist, kısa süre önce Fox Business’e katıldı ve programda 20.000$‘lık fiyat tahmininden bahsetti.

Lee, kripto para biriminin güvenilir bir liman olduğunu iddia ediyor. Buna, Bitcoin’in, ekonomik ve siyasi sorunlarla boğuşan Hong Kong ve Arjantin’deki piyasalarda daha yüksek fiyatlardan işlem görmesini örnek olarak gösteriyor.

Ünlü boğa, ayrıca 2019’da Bitcoin fiyatını yükseltecek etkenlerin bir araya geldiğini öne sürüyor. Facebook’un Libra’sı, Donald Trump’ın kriptoları topa tuttuğu tweet dizisi ve makroekonomik kriz gibi etmenlerin, Bitcoin ve kripto para piyasasının yükselişi için katalizör görevi görebileceğini iddia ediyor.

Tüm bunları hesaba katarak, Fundstrat kurucusu, Bitcoin’in, yılı, mevcut fiyatından çok daha yüksek seviyelerde bitireceğini iddia ediyor. Hatta Lee’ye göre, yıl sonuna kadar Bitcoin 20 bin doları görebilir ya da Bitcoin Mayıs ayına kadar yeni bir ATH kaydedebilir.

Ayrıca, bir diğer popüler analist Murad Mahmudov’a göre, Bitcoin’in, 9.750 dolar’ı yeniden test etme ihtimali oldukça yüksek. Analist, BTC’nin, bu 0.618 Fibonacci geri çekilme seviyesini test ettikten sonra yaklaşık bir ay sürecek olan yatay hareketlerin ardından 20.000 dolara doğru yol alacağını söylüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
X