Anasayfa Kripto para Haber Binance hack mağdurlarına ömür boyu VIP hizmeti verecek
koinmedya_brave

Binance hack mağdurlarına ömür boyu VIP hizmeti verecek

Binance hack mağdurlarına ömür boyu VIP hizmeti verecek
0

Binance hack mağdurlarına yaşam boyu özel hizmet taahhüdünde bulundu. Artık bundan sonra özel opsiyonlara sahip olacak olan mağdurlar özel müşteri hizmetleri desteği alacak.


Binance hack mağdurlarına özel destek

Binance Dünya’nın en popüler kripto borsalarından biri. Hatta günlük işlem hacmi sıralamasında uzun zamandır birinci sırada yer alıyor. Binance bu yıl iki kere hack saldırısı yaşadı. Bunlardan biri doğrudan fonları hedef alırken diğeri müşteri bilgilerini hedef aldı.

Bu ay başlarında ortaya çıkan KYC yani müşteri bilgileri sızıntısı borsaya duyulan güven konusunda soru işaretleri bırakmıştı. 23 Ağustos tarihinde yayınlanan resmi blog postuna göre, Binance, KYC mağdurlarına ömür boyu VIP hizmeti verecek. Bu müşterileri alım satım yaparken daha düşük kesinti ücretleri ödeyecekler. Ayrıca ihtiyaç duyduklarında ulaşacakları müşteri hizmetleri desteği öncelikleri olacak.

Binance, gerçekleşen sızıntı hakkında sorumluları bulmak ve bundan sonra aynı sorunla karşılaşmamak için başlattığı soruşturmaya devam ettiriyor. Lider borsa, verilerin üçüncü parti paydaşlara aktarılması konusunda sorumluluklarını kabul ediyor ancak kimi tutarsızlıkların varlığını da ortaya koyuyor:

“Sızan görüntülerin incelemesi sırasında, veritabanımızdaki KYC görüntüleriyle eşleşmeyen ve kapsamlı araştırmaya dahil edilmekte olan birden fazla fotoğraf çekildi veya değiştirilmiş görüntüler vardı. Ek olarak, KYC amaçları için Binance ile işlenen her görüntü, sızan görüntülerin tamamında bulunmayan gizli bir dijital filigranla gömülü haldeydi.”

Benzer bir sorunla karşılaşmış olan Huobi, bilgilerin doğrudan kendi borsalarından sızdırılmış olmasından ziyade bu konuda hizmet veren başka aracı kurumlardan sızdırılmış olabileceğine işaret etmişti. Kripto borsaları bir çok işlerini alt firmalara yönlendirir. KYC yani müşteri bilgileri gibi büyük hacimli işlerinde de benzer destekler alırlar.

Binance bu yıl geçirdiği sarsıntılı süreçten sonra güvenliğin her şeyin başı olduğunu yeniden anladı. Binance hack mağdurlarına olası tüm destekleri vereceklerini açıklarlarken bir yandan da yeni mağdurlar oluşmaması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Borsa 2018’de başlattıkları yüz tanıma tabanlı kişi doğrulaması sistemi kullanıyor. Bu sistem son güncellemeler ile 2019 yılında daha güvenli hale getirilmiş durumda.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
Etiketler:
X