Anasayfa Kripto para Haber 2019’un scam kripto projeleri – Bu tokenlere dikkat!
koinmedya_brave

2019’un scam kripto projeleri – Bu tokenlere dikkat!

2019’un scam kripto projeleri – Bu tokenlere dikkat!
0

2019’un scam kripto projeleri. Scam kripto para olayları binlerce kişinin hatta bazen de milyonlarca kişinin birikimlerini kaybetmesine sebep oluyor. KoinMedya olarak bu projeleri duyurmayı bir görev biliyoruz.


Scam kripto projeleri

Telegram’da kurulan kripto para güvenlik grubu “Crypto Vigalantee”, kripto alanını her türlü dolandırıcılıklardan temiz tutmak için kullanıcıları kripto projeleri ile ilgili son olaylardan haberdar ediyor. Grup son olarak Çin merkezli olabilecek üç kripto dolandırıcılık projesi hakkında bilgi verdi.

Bu kripto projeler, kullanıcı çekmek için farklı ülkelerin domainlerini kullanıyor. Sözü daha fazla uzatmadan bu scam projelere göz atalım.

CloudToken Kripto Para Dolandırıcılığı

“Crypto Vigalantee” grubu ilk önce PlusToken’e benzeyen CloudToken hakkında kullanıcılarını uyarıyor. Proje kendisini, bütün blockchain kripto varlıklarını entegre eden dünyanın ilk sosyal zenginlik cüzdanı şeklide lanse ediyor.

PlusToken dolandırıcılığı hakkında daha fazla bilgi için: PlusToken dolandırıcılığı 2.9 milyar dolarlık yıkıma sebep olabilir

Bu yıl Ocak ayında faaliyete başlayan CloudToken, yatırımcılarını ödüllendirmek için yirmi bir seviyeli bir plan kabul etmiş. Projeye getirilen yeni kullanıcılar belirli düzeye gelince bonus miktar ödeniyor.

Proje, yüzde 10 ile yüzde 15 yatırım dönüşü vaat ediyor. Yatırımcılar bu kazancı elde etmek için her zaman en az 500 dolarlık token bulundurmaları gerekiyor. Yüksek getiri ve saadet zinciri yapısından başka ekibi de sahte görünüyor.

CloudToken (CTO) aslında işe yaramaz ve dış borsalarda da işlem yapılamaz. Bir kere yatırım dönüşlerini ödemede başarısız oldu mu, diğer kripto dolandırıcılık projeleri gibi olacak.

MGC Token Kripto Para Dolandırıcılığı

MGC Token de PlusToken kripto cüzdan benzeri dolandırıcılık. Proje, merkezsiz bir cüzdan olduğunu iddia ediyor.

Sitesine göre MGC Token Londra finans merkezinin Aone ekibi tarafından geliştirilen bir proje. Yine sitesine göre merkezsiz kripto cüzdan ve merkezsiz işlem platformu var. Ayrıca küresel bir ödeme sisteminin yanı sıra ATS akıllı finansal yönetim sistemi olarak da tanıtılıyor.

“Akıllı arbitraj” işlem botu ile aylık yüzde 9 ile yüzde 25 arasında kâr vaat ediyor. Yatırımcılar ayrıca projeye daha fazla kullanıcı çekerek ödül kazanabilir. Tipik bir saadet zinciri örneği.

WoToken Kripto Para Dolandırıcılığı

WoToken almak için yatırımcılardan WO Token Dapp uygulamasını indirmeleri ve ardından da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ya da Litecoin (LTC) ile WOR token (platformun kendisinin) işlemi yapmaları isteniyor.

Projenin sitesine göre cüzdan fiziksel dünya ile kripto paralar arasında köprü görevi görüyor. Ayrıca Apollo akıllı botu ile yüzde 6 ile yüzde 20 kâr vaat ediyor.

Yasal görünmek için ise proje, bankalar ve Visa ile Master Card gibi şirketlerle ortak kripto para kartları çıkacağını öne sürüyor.

Hatta o kadar ileri gidiyor ki SBI Holdings, BTC.com, Forbes, Bitcoin.com gibi sitelere bile bağlantı veriyor. Ancak bağlantılar konu ile ilgili haberlerden ziyade sitelerin kendisine götürüyor kullanıcıyı.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X