Anasayfa Altcoin Yeni bir altcoin sezonu işaretleri görülmeye başlandı

Yeni bir altcoin sezonu işaretleri görülmeye başlandı

Yeni bir altcoin sezonu işaretleri görülmeye başlandı
0
koinmedya_googlenews

Piyasa yeni bir altcoin sezonu işaretleri sergiliyor olabilir. Bitcoin bugün zar zor 10 bin dolar hattına tutunmaya çalışırken, bazı altcoinler boğa koşusu yaptı. Bu altcoinlerin boğa hareketi, yeni bir altcoin sezonu için kapı açar mı?


Kripto piyasasında altcoin sezonu işaretleri

Birçok altcoin büyük bir mücadele verirken, Bitcoin hızlı bir şekilde kripto piyasa değerinin yüzde 70’ini ele geçirdi. Bunun sonucunda bazı kripto analistler, 2020 yılına kadar yeni bir altcoin sezonu olmayacağı tahminini dile getiriyor.

Piyasanın bugünkü mevcut durumu ise tam tersi bir seyir gösterdi. Piyasa yeni bir altcoin sezonunun zamanı olabileceğinin işaretini veriyor.

koinmedya_bybit

Bugünün grafiklerine bakalım. Dünyanın lider kripto parası Bitcoin gün içinde düşüşle işlem görüyor ve fiyat da zaman zaman 10,000 doların altını gördü. BTC fiyatının düşmesi, çoğu zaman diğer kripto paralarda da kayıplar anlamına geliyor. Ancak bugün bir istisna yaşanıyor gibi görünüyor. Çünkü bazı altcoinler zaman zaman ters yönde hareket etti ve yüzde 1 ile 2 oranında değer kazandı.

Bazı boğa altcoinler

Her ne kadar Ethereum, XRP ve LTC gibi başlıca altcoinler şu an Bitcoin’in yaklaşık yüzde 2’lik düşüşünden etkilenseler de, diğer alternatif kripto paraların nasıl inanılmaz iyi performans gösterdiklerine bakalım.

İlk 100 kripto para arasında olan ve kazanan altcoinlere liderlik eden kripto Wanchain (WAN) oldu. WAN, ABD Doları karşısında kocaman bir yüzde 72’lik ve BTC karşısında da yüzde 75’lik değer kazandı. Şu an Wanchain 0.4696 dolardan işlem görüyor. Altcoinin son 24 saatlik işlem hacmi ve piyasa değeri ise sırasıyla 63,674,780 dolar ve 49,858,746 dolara yükseldi.

WAN, Wanchain blockchain ağının kripto parası. Wanchain blockchain, merkezsiz finansal dünyalara “cross-chain” çalışabilirliği, gizlilik ve akıllı sözleşme gibi özellikler sağlıyor.

Wanchain yılın başından bu yana önemli ölçüde gelişme kaydetti. Ayrıca proje 3 Eylül’de Varlık İspatı (Proof of Stake) belgesinin resmi olarak aktive edilmesinden önce, dün kendi Mainnet’ini başlattı.

Piyasada dikkat çeken başka bir kripto ise CoinmarketCap sıralamasında 97. sırada olan Factom (FCT). FCT, ABD Doları karşısında yüzde 17.5 ve Bitcoin karşısında yüzde 19.03 artış gösterdi. Factom ayrıca son 7 günde ilk defa 4.18 doların üzerinde işlem görüyor.

Aynı boğa formasyonunu takip eden altcoinler ise şöyle: Zilliqa (ZIL), Siacoin (SC), ICON (ICX), Ardor (ARDR), 0x (ZRX) ve Ravencoin (RVN) ile diğerleri. Bu altcoinler bugünkü oturumda yüzde 7 ile yüzde 17 arasında artış ile işlem gördü.

Her ne kadar Bitcoin piyasa hâkimiyeti yüzde 68.4’e tutunsa da, bahsettiğimiz altcoinlerin boğa koşusu bir nebze de olsa altcoin sezonunun başlaması için kapı aralamış olabilir.

Kaynak

X