Anasayfa Altcoin Litecoin kritik kavşakta – Karar anı geldi, yukarı mı aşağı mı!

Litecoin kritik kavşakta – Karar anı geldi, yukarı mı aşağı mı!

Litecoin kritik kavşakta – Karar anı geldi, yukarı mı aşağı mı!
0
koinmedya_googlenews

Litecoin kritik bir dönemden geçiyor. Haftalardır beklenen yükselişi yakalayamadı Litecoin. Şu an itibariyle de tam bir eşikte. Acaba yönü ne taraf olacak?


Litecoin kritik zamanları aşabilecek mi?

Litecoin son haftalarda iyi bir performans gösteremedi. Dijital gümüş olarak da tanınan, piyasanın 5. büyük coini Litecoin, bu ayın başında yaşadığı halvening sonrası kendine gelemedi. Yazımızı hazırladığımız 24 Ağustos öğleden sonra Litecoin 72.5 dolardan işlem görüyor. Haziran sonunda 144 dolar gibi bir rakama çıkan Liteoin, bu iki ay içinde %50 bir kayıba yaklaştı.

Litecoin kritik bir düzeltme sürecinden geçiyor. İki ay önce ulaştığı 144 dolar seviyesi %370 oranında bir yükseliş ile geldiği bir seviye olmuştu. Şu andaki değeri, Ocak ayındaki 30 dolarlık seviyesinden de %142 fazla.

Ancak son haftalar pek de iç açıcı olmadı. Kısa dönem grafik bu konuda fikir verecektir.

Kısa dönem

Litecoin kritik

Bir hafta önce, Litecoin fiyatında büyük bir düşüş gördü. 4 saat içinde %7 oranında bir düşüşe şahit olduk. Düşüşün ardından Bitcoin 70-78 dolar arasında bir alanda işlem görmeye başladı. Bu alanın direnç noktası 78.64 dolar. Bu direnç seviyesi de çok zorlanacak gibi görünmüyor.

Eğer Litecoin kritik direnci kırmak için harekete geçerse ve başarırsa bir sonraki direnç noktası 82.81 dolar olacak. 14 Ağustos düşüşünün ardından dirence dönen bir destek noktası bu seviye.

Aşağı doğru hareketinde Litecoin destek noktası ilk olarak 71.97 dolar. Bu destek kırılırsa o zaman ikinci kilit destek noktası ise 70.38 dolar. Bu seviye 15 ve 21 Ağustos’da test edilmişti.

21 Ağustos’taki 70 $ ‘lık testten sonra Litecoin yükselen bir kanal oluşturmaya başladı. 21 Ağustos – 23 Ağustos arasında daha yüksek seviyeler görüldü ve fiyatlar 72 ile 75 dolar arasında bir bölgeye geldi. Bu duruma işaret eden pozitif bir gösterge de yeşil renkli çubuklardı.

Bknz: Litecoin yüzde 50 dump yaptı, fakat geri dönüş yapabilir

En düşük seviye de bu bölgede ortaya çıktı. 70.38 dolar dip bölgesinden 74.11dolar bölgesine doğru hareket eden bir kanal oluştu. Bu tablonun ardından Litecoin kritik bir döneme girmiş oldu.

Fiyat 74 doların biraz üzerinde işlem görürken, 73.7 doların altına düşmek, kanalın dışına çıkmasına neden olacak ve beklenen bir sonraki seviye kilit destek seviyesi olan 71.9 dolarlık seviye olacak.

Litecoin kritik 4 saatlik tablo

Litecoin kritik

4 saatlik grafik Litecoin için umut verici görünüyor. LTC 5 Ağustos’tan bu yana aşağı yönlü bir kanal içinde işlem görüyordu. 5 Ağustos, 11 Ağustos, 19 Ağustos ve 23 Ağustos tarihlerinde daha düşük seviyeler ortaya çıktı. Fiyatlar 91 dolardan 71 dolara düştü.

Bknz: Litecoin yüzde 50 dump yaptı, fakat geri dönüş yapabilir

Kısa vadede önemli olan kilit destek ve direnç seviyeleri, 71.3 ve 78.53 dolar seviyeleri. Eğer ilk destek seviyesi başarısız olursa, test edilecek bir sonraki direnç, 82.56 dolar. Bu seviye o yüzden Litecoin için kritik.

18 Ağustos’ta görülen yüzde 5.54 fiyat artışından bu yana aşağı doğru inen kanal tehdit altında. Yazımız hazırlanırken LTC bu kanaldan kopuyor gibi görünüyor.

Litecoin bu hafta sonundan önce bir miktar yükseliş kaydedebilirse, kanal kırılmaya devam edecek ve direnç seviyesi bir kez daha test edilecektir. Göreceli Güç Endeksi, 50’nin altına yaklaşıyor ve kanalın yakın zamanda kırılması durumunda görünüm olumlu değil. Bununla birlikte, RSI’nin 21 Ağustos’ta 39,81’den 50’ye yükselen büyük bir kırılma gördüğünü de not edelim.

Ya bir sıçrayış yapacak ya devam edecek

Litecoin, eğer hacim müsade ederse kaçınılmaz bir patlama yaşayabileceği bir kavşakta şu anda. Ağustos’un başından beri düşük performansta seyrediyor. Ama 4 saatlik aşağı inen kanalda yaşanacak bir kırılma boğaları geri getirecektir. Dikkat edilmesi gereken kilit seviyeler, 78.53 ile 82.76 dolar seviyeleri. 82.76 dolar seviyesi daha oalsı görünüyor. Litecoin kritik bir noktaya geldi, ya aşağı ya yukarı. Bakalım ne tarafa gidecek?

Kaynak

X