Anasayfa Kripto para Haber Bollinger Bantlarının yaratıcısı: “Kripto piyasası daha güvenli”
koinmedya_brave

Bollinger Bantlarının yaratıcısı: “Kripto piyasası daha güvenli”

Bollinger Bantlarının yaratıcısı: “Kripto piyasası daha güvenli”
0

Kripto piyasası daha güvenli. Bu sözler icat ettiği Bollinger Bantları ile bilinen John Bollinger’e ait. Bollinger ayrıca üç yıldır kripto piyasasını bizzat içinden gözlemleme imkanı bulduğunu söyledi. İşte, Bollinger’in kripto piyasası ile geleneksel borsalar arasında saptadığı farklar.


Kripto piyasası daha güvenli

Geniş bir alanda kullanılan Bollinger Bantlarının mucidi John Bollinger, üç yıldan fazladır kripto piyasasında olduğunu açıkladı. Forbes’e verdiği söyleşide Bollinger, kripto para sektörüne girmesinin sebebinin menkul kıymetler borsasından daha güvenli çalışması olduğunu söyledi. Bollinger’e göre Bitcoin, 2016’daki S&P vadeli işlemleri başlamadan önceki borsaları hatırlatıyor.

Kripto paralar ve kripto alanı ile ilgili görüşmelerini de paylaşan John Bollinger, geleneksel pazarlara kıyasla düşük frekanslı ticaret ve işlemler, fiyat hareketinde büyük çarpıklıklar olmadan talep ve arzı yansıtmasına yardımcı oluyor.

John Bollinger, üç yıl önce bu teorisini test etmiş ve doğru olduğunu görmüştü. Ayrıca kripto para varlık türünün klasik teknik analize uygun şekilde davranan bir araç olduğunu fark ettiğinde ise ilgisinin daha da arttığını söylüyor.

Bollinger’e göre menkul kıymetler borsası çok fazla sorunlu olmaya başladı. Özellikle de ETF’lerin ortaya çıkması ile borsadaki karmaşa daha da arttı. Özellikle de ETF’lere dikkat çekiyor. ETF’lerin birçok şirketin fiyat hareketini birbirine bağladığını savunuyor. Aksi takdirde şirketler bağımsız fiyat hareketine sahip olacak.

Bu arada John Bollinger, son bir yılda işlem yapmaya değer gördüğü kripto para sayısının da azaldığını düşünüyor.

Mevcut kripto piyasasının durumu hakkında görüşü de sorulan John Bollinger, Bitcoin’in konsolide oluyor görüntüsü verdiğini söyledi. Bitcoin (BTC) kendisi için 9,000 dolar ile 10,000 dolar arasında bir fiyat aralığı belirlemiş olabilir. Ayrıca altcoinlerin daha da düşmeye devam edebileceğini belirtiyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X