Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin haftalık MACD negatif bölgeye geçiyor – Peki bu ne demek?
koinmedya_brave

Bitcoin haftalık MACD negatif bölgeye geçiyor – Peki bu ne demek?

Bitcoin haftalık MACD negatif bölgeye geçiyor – Peki bu ne demek?
0

Bitcoin haftalık MACD göstergesi hiç olumlu bir formasyon vermiyor. Önemli bir gösterge olan MACD göstergesinin negatif bir bölgeye geçmesi ne anlama gelebilir? Bitcoin daha düşecek mi?


Bitcoin haftalık MACD göstergesi

Bitcoin fiyatı Nisan’da başladığı boğa koşusunu güçlü bir şekilde bu güne kadar getirdi. Ama boğalar ne kadar çabalasa da, ayılar da onu 10 bin doların altına çekmek için bir o kadar uğraşıyorlar.

Bitcoin haftalık MACD göstergesinin son durumu 10,000 dolar altının çok uzak bir ihtimal olmadığını, yakın zamanda Bitcoin’in bu seviyenin altına inebileceğini gösteriyor.

Eğer 10,000 dolar altın inerse bu defa da 6,000 dolar gibi bir olasılık karşımıza çıkacak.

Bknz: Bitcoin aylık MACD kötü işaretler veriyor

6,000 dolar dip seviyesi mi?

Bitcoin fiyatının 6,000 doları test etmek istediğine çok defa şahit olduk. 2018 ayı piyasası boyunca 6,000 dolar seviyesi kırılamayan bir destek noktasıydı. Sonunda Kasım 2018’de 6,000 seviyesi öyle bir kırıldı ki Bitcoin kendisini 3,200 dolarda buluverdi.

Tekrar yukarı hamleler gösteren Bitcoin için 6,000 dolar aşılması çok zor bir engel görevi gördü. Şimdi 2018 Kasımından sonra öyle bir noktaya geldik ki Bitcoin tekrar 6,000 dolar seviyesini test edebilir. Tabii tüm piyasa yatırımcılarının umudu tersi bir durumun söz konusu olması.

 Önde gelen analistlerden TraderXO’a göre, Bitcoin haftalık MACD göstergesi, Bitcoin 20,000 doları gördüğünden beri ilk  kez aşağı doğru bir trende işaret ediyor.  MACD göstergesi, alım veya satım momentumunu ölçerek trend değişikliklerini tahmin etmede yardımcı olabilen bir gösterge.

Momentum aşağı doğru bir harekete işaret ediyor ve büyük ihtimalle Bitcoin fiyatını 10,000-14,000 dolar arasındaki, yılın yüksek seviyelerinden aşağı doğru çekecek. Bu defaki alçak seviye 6,000-10,000 dolar arası olacak.

Bknz: Bitcoin fiyatı düşer mi? BTC teknik analizi ne gösteriyor?

Bitcoin haftalık MACD  göstergesinin işaret ettiği ticaret bölgesi bu sefer 6,000-14,000 dolar arası çok geniş bir bölge olabilir. Tabii direnç ve destek bölgeleri farklı yönleri gösterene kadar devam edebilen bir bölge görebiliriz.

Kripto piyasası korku ve hırs endeksi tarihsel olarak şu anda en düşük seviyede. 6,000 dolar seviyesine düşüş, dip seviyeyi gördüklerine inanan yatırımcıların kırılma yaşamasına neden olabilecek. Bu seviye korku ve huzursuzluk da verebilecek bir seviye.

Ancak, farklı düşünen analistler de var. Bitcoin boğa koşusunun devam edeceğini öngören analistler, yeni bir düzeltme göreceklerini ummuyorlar. Ama Bitcoin haftalık MACD göstergesi tam tersine işaret ediyor. Tabii gerçekte ne olacak zamanla göreceğiz. Bitcoin düzeltme görecek mi ya da başka bir parabolik ralli bizi mi bekliyor, yakında netleşir.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X