Anasayfa Altcoin Altcoinler yok olacak: Anthony Pompliano
koinmedya_brave

Altcoinler yok olacak: Anthony Pompliano

Altcoinler yok olacak: Anthony Pompliano
0

Kripto para piyasalarının tanıdık siması Anthony Pompliano, bugün attığı bir tweet’inde altcoinler yok olacak diye iddialı bir kehanette bulunuyor. Pompliano kehanetinde haklı mı? Yoksa abartılı bir çıkış mı yapıyor.


 Altcoinler yok olacak mı?

Morgan Creek’in kurucusu Anthony Pompliano, iyi bir Bitcoin yatırımcısı ve taraftarı. CNBC’de yaptığı en son ki açıklamasında portföyünün %50’sini Bitcoin’e ayırdığını söyledi. Hatta CNBC spikerleri, Pompliano’ya çıldırmış olmalısınız diye tepkisini göstermişti. Pompliano, CNBC’deki açıklamalarının devamında ise “sadece Bitcoin’e odaklanmalısınız” ifadesini kullandı. Tam bir Bitcoin taraftarı olan Pompliano için altcoinler hakkında benzer şeyleri söyleyemiyoruz. Pompliano bugün attığı tweet’inde ise “altcoinler yok olacak” ifadesini kullanıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin’e inanmıyorsan kriptografiye de inanmıyorsun: Pompliano

Pompliano, merkez bankalarının Bitcoin’i küresel rezerv birikim aracı olarak görmeleri için 10 yıl gerekti, şeklindeki ifadesini bugünkü tweetinde belirtti. Bu ifadesinin ardından bir twitter kullanıcısı, Pompliano’ya altcoinler ne zaman yükselecek diye bir soru yöneltiyor. Pompliano ise bu soruya şu cevabı veriyor:

“Nerdeyse tüm altcoinler sonunda değersizleşecek çünkü likidititeleri yok ve borsalardan çıkarılacaklar.”

Aşağıda söz konusu tweet’in orijinalini görüyoruz.

altcoinler yok olacak Altcoinler yok olacak: Anthony Pompliano

Pompliano’nun iddiası kimilerine göre hayal kırıklığı kimilerine göre ise aşırı iddialı. Bitcoin harici kripto paralar yok olacak iddiası ise gerçekten aşırı iddialı ama Pompliano “neredeyse tamamı” ifadesi kullanıyor. CoinMarketCap’te 2.000’in üzerinde kripto paranın listelendiğini belirtmekte yarar var. Bu kripto paralardan ise ancak top 20’dekiler, bazılarına göre top 50’dekiler gelecek vaat ediyor.

Dünkü Sadece bazı altcoinler kalıcı: Yatırımcılar uyarıyor, başlıklı haberimizde Arianna Simpson, bazı altcoinlerin sahip olduğu özelliklerin Bitcoin’de olmadığını ileri sürüyor. “Bitcoin ağına bir app yükleyebilir misiniz” diye soruyor. Yani reel bir ihtiyaca cevap veren altcoinler kalıcı olabilir. Reel ihtiyaca cevap veren altcoinlere Ethereum ve XRP örnek verilebilir. Ethereum blockchain ağı, dapps’lere (blockchain tabanlı uygulamalar) imkan tanıyor. XRP ise uluslararası fon transferlerinde kullanılıyor. Kısaca reel bir ihtiyaca cevap vermeyen kripto paralar ise yok olacak, dersek daha doğru bir ifade olacaktır.

Lütfen Bkz: Uyarıyoruz: Yakında birçok altcoin, shitcoin olacak

Kaynak

koinmedya_brave
X