Home Altcoin 2019 yılı Binance ve BNB raporu açıklandı

2019 yılı Binance ve BNB raporu açıklandı

2019 yılı Binance ve BNB raporu açıklandı

0
“sportsbet”

Binance Borsasın tarafından yayınlanan BNB raporu, Binance Coin ve Binance Borsası hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Rapordan Binance’ın çok kısa sürede önemli mesafe kat ettiğini görüyoruz.


 2019 yılı Binance raporu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance borsası ve bu borsanın kendisine ait kripto parası BNB (Binance Coin) hakkında önemli bir rapor yayınlandı. 2019 yılı Binance raporun ayrıntılarını haberimizin içeriğinde veriyoruz.

Binance Coin, 2017 yılının Temmuz ayında ilk ICO kampanyasını yaptı ve çok kısa sürede önemli başarılara imza attı. Bu kısa süre içerisinde CoinMarketCap sıralamasında 6’ıncı sıraya yükseldi ve toplamda 4,129 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. BNB’nin bu başarısında hiç şüphesiz Binance Borsasının marka isminin de katkısı çok büyük. BNB raporu bu konuya dikkat çekmektedir. Binance Borsası diğer başarılı borsaların -Bitfinex, Kraken ve Coinbase- işlem hacmini geride bıraktı. Aşağıdaki grafikte 2018 yılına ait işlem hacmi sıralamalarını görüyoruz.

bittrt_koinmedya

BNB 2017 yılında piyasa sürüldüğünde kendi ağına sahip değildi ve Ethereum blokchain ağından piyasaya sürülmüştü. Kısa süre içerisinden Binance Coin kendi blockchain ağını geliştirdi ve BNB’yi kendi ağına taşıdı.

BNB raporu, Binance Coin’in 3 fonksiyondan bahsediyor: hisse, indirim ve ödeme aracı. Binance Coin ilk piyasaya sürüldüğünde sadece 0,15 dolardı yani sadece 15 cent. Yazının kaleme alındığı saatte ise 26,46 dolardan işlem görmektedir. Bu açıdan BNB iyi bir birikim aracı fonksiyonu eda etti. Aşağıdaki grafikte ise BNB fiyatlarının zamana göre değişimini görüyoruz.

BNB raporu, kripto para yatırımcılarının dijital varlıklarını Binance borsasında tutmaları karşılığında gelir elde edebileceklerini de belirtiyor. Yani BNB’nin stake (hisse) fonksiyonu işlevini açıklıyor. Binance borsasında 8 türlü VIP yatırım seviyesi bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda Binance Coin stake oranlarını görüyoruz.

Ayrıca BNB yatırımcıları, Binance Borsası üzerindeki işlemlerde bazı indirimlerden de faydalanabilmektedirler.

2019 yılı Binance raporu, Binance ve Binance Coin’in merkezi yapısı üzerindeki eleştirilere de cevap veriyor. Blockchain teknolojisi ve kripto paralarının en önemli özelliklerinden birisi de merkeziyetsiz yapıya sahip olmaları. Bu nedenle Ripple, BNB ve EOS gibi kriptolar, merkezi konumlarından dolayı eleştiriliyor.

Lütfen Bkz: EOS fazla merkezi bu nedenle Wikipedia kurucusu ayrılıyor

Binance ise bu sorunu Binance DEX (Merkeziyetsiz Borsa) projesi ile aşmaya çalışıyor. Binance’in Türkiye dahil diğer ülkelerde de ofisler açması takdire şayan.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0