Anasayfa Ethereum Yorum: Ethereum 2015’in Bitcoin’i gibi
koinmedya_brave

Yorum: Ethereum 2015’in Bitcoin’i gibi

Yorum: Ethereum 2015’in Bitcoin’i gibi
0

Ethereum 2015’in Bitcoin’i gibi” Bu sözler kripto sektörünün ilk doktoralı araştırmacısı Patrick McCorry’ye ait. McCorry’ye göre fırsat varken dipten alım yapmak lazım.


Ethereum 2015’in Bitcoin’i gibi

Ethereum ağının yerel para birimi olan Ether 2019 yılında %40 yükseliş kaydetti. Dışarıdan bakıldığında bu oran greçekten büyük gibi gelebilir ancak kripto dünyasının parametreleri farklı. Ethereum’un yıl başından bu yana gerçekleştirdiği performans Bitcoin’le kıyaslanamaz bile. Çünkü Bitcoin yalnızca bu yıl %160 kar elde etti.

Bitcoin maximalistleri dediğimiz, gözü Bitcoin’den başka proje görmeyen kesimin kafasına kabaca şöyle bir düşünce var. Diğer tüm kripto paralar Bitcoin’in ekmeğini yiyor; Bitcoin’in başlattığı akım sayesinde varlıklarını devam ettirebiliyorlar. Bitcoin olmasa diğer projelerin hiçbir saygınlığı ve güvenilirliği kalmaz.

Ethereum 2015'in Bitcoin'i

Bu bakış açısıyla değerlendirildiğinde binlerce geliştiricisi ve köklü bir geçmişi olan Ethereum ağı bile ölüme mahkum olması lazım. 2017 ICO çılgınlığının mimarlarından olan Ethereum o günden bugüne kadar hayli kan kaybetti. Ancak durum göründüğü kadar da vahim değil.

Kripto dünyasının ilk kripto doktoralı uzmanı Patrick McCorry, Ethereum’un yaralı olsa da ölmediğini beyan ediyor. McCorry’ye göre Ethereum, Dünya’nın dört bir köşesinden yüzlerce araştırmacı ve geliştiriciyi kendine çeken bir cazibe merkezi gibi çalışıyor.

McCorry’ye göre Ethereum 2015’in Bitcoin’i gibi. Yani Ethereum’un mevcut finansal görüntüsü Bitcoin’in 4 yıl önceki haline çok benziyor. Zira Bitcoin de 4 yıl önce 1300 dolar seviyesinden 175 dolara gerilemişti. Ancak geliştiricilern ve yatırımcıların ilgisinin devam etmesi sayesinde BTC beklenen yükselişi kaydedebildi.

“Şimdilerde Ethereum Bitcoin’in 2015’deki görüntüsüne benziyor. BTC, 1300 dolardan 175 gibi aşırı küçük bir değere savrulmuştu. Ancak geliştirici ve yatırımcılaraın kesilmeyen desteği sayesinde düştüğü yerden kalkmayı başardı. Bu yüzden fırsat varken (ETH’yi) dipten alsanız iyi edersiniz.”

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X