Anasayfa Altcoin Kraken borsası Bat ve Waves’i destekleme kararı aldı
koinmedya_brave

Kraken borsası Bat ve Waves’i destekleme kararı aldı

Kraken borsası Bat ve Waves’i destekleme kararı aldı
0

Kraken borsası Bat ve Waves’i artık destekliyor! ABD merkezli kripto para birimi borsası Kraken, Basic Attention Token (BAT) ve Waves (WAVES)’e platformunda yer verme kararı aldığını açıkladı.


Kraken borsası Bat ve Waves’i artık platformunda destekliyor 

21 Ağustos’ta Kraken borsası Bat ve Waves’i destekleme kararı aldığını açıkladı. Yapılan duyuruya göre, borsa kullanıcıları, 22 Ağustos’tan, yani bugünden itibaren her iki varlığa ait para yatırma, geri çekme ve alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Kraken borsası, WAVES ve BAT’ı, euro ve dolar gibi fiat paraların yanı sıra Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile paritelendirdiğini açıkladı. Haberde, ilk alım satım işlemlerinin biraz daha uzun süreceği, çünkü mevduatlar yatırılana kadar satış emirlerinin oluşturulamayacağı belirtildi.

Ethereum tabanlı bir token olan BAT, blockchain tabanlı merkezsiz internet tarayıcısı olan Brave’nin yerel tokenidir. İçerik oluşturuculara ödeme yapmak ve kullanıcıların reklam deneyimlerini iyileştirmek için tasarlanmıştır.

WAVES ve BAT’da son durum nasıl?

CoinMarketCap verilerine göre, 233 milyon doların üzerinde piyasa kapitalizasyonuna sahip olan BAT, yazımız yayına hazırlanırken %12,52 artışla 0.195 dolardan işlem görüyor.

kraken-borsasi-bat-

Şu sıralar piyasaya genel olarak düşüşler hakim ve Bitcoin 10 bin doların altında işlem görmeye başladı. Fakat Kraken borsası WAVES ve Bat’ı desteklediğini duyurduktan sonra, özellikle BAT tokeninde yükseliş hareketleri görüldü. Bu haberin etkisiyle BAT, ilk yüzde en fazla değer kazanan token oldu.

Kraken’de desteklenen ikinci token olan WAVES ise, kullanıcıların kendi özel tokenlerini oluşturmalarına izin veriyor. Ve bu token, dünyanın en hızlı blockchain’i olma yolunda gelişmeye devam eden bir platform olan Waves blockchaini’ne güç veriyor.

Şu anda WAVES, 121.8 milyon dolarlık piyasa değeri ile 47. en büyük kripto para birimi. Yazımız yayına hazırlanırken WAVES, %1,01 düşüşle 1.20$ seviyesinde işlem görüyor.

BAT %12 yükselirken, ilginç bir şekilde Kraken borsası, WAVES fiyatı üzerinde şu ana kadar bir etki yaratmadı.

Ayrıca bu haftanın başlarında, Kraken’de tezgah üstü (OTC) işlemler başkanı Nelson Minier, 2018’in başından bu yana platformdaki aylık tezgah üstü işlemlerin 20 kat arttığını söyledi.

2011 yılında kurulan Kraken, San Francisco merkezli büyük bir kripto para borsasıdır. CoinMarketCap verilerine göre en büyük 59.kripto borsası olan Kraken, son 24 saat içinde 189,5 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti.

BAT ve WAVES hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
X