Anasayfa Ethereum Ethereum fiyatı yine kaybediyor!
koinmedya_brave

Ethereum fiyatı yine kaybediyor!

Ethereum fiyatı yine kaybediyor!
0

Ethereum fiyatı yine kayıp yaşıyor. ETH, an itibariyle düşüş bölgesinde işlem görmekle beraber 190 dolar desteğinde tutunmakta başarısız oldu.


Ethereum Fiyat Analizi

$200 ve $202 dirençlerinde yoğun satış baskısı sonucu, Ethereum fiyatı yine düşmeye başladı. Bu durum sadece en büyük altcoine özgü değil, ayrıca Bitcoin ve Ripple fiyatlarında da ciddi satış baskısı var. ETH, 200 dolar sınırını koruyamayınca, daha fazla kayıbın yaşanabileceği 190 dolar hattının altına düştü. Bununla birlikte, 188 dolar seviyesinin altına düşerek 100 saatlik hareketli ortalamanın altına geriledi.

ETH fiyatı yine 180 dolar hattını test etti. Bu seviyeyi test ettikten sonra haberin hazırlandığı saat itibariyle yukarı yönlü düzeltme yaparak 185 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, 203 dolardan 180 dolara yaşanan son düşüş dalgasında Fib 23.6’ya işaret ediyor. Son düşüş dalgasındaki Fib 50 seviyesi 190 dolar hattı artık Ethereum fiyatı için direnç seviyesi olarak faliyet gösteriyor. Yukarı yönlü fiyat düzeltme hareketi 190 dolara kadar tırmandı ve bu seviyeden itibaren Ethereum fiyatı yine düşüşe geçti.

ETH/USD paritesi saatlik grafiğinde, 190 dolar direnç seviyesiyle düşüş trend çizgisi birleşiyor. Parite şu an 100 saatlik hareketli ortalama ve 190 dolar direncinin altında işlem görüyor. Alta doğru ise, en yakın destek seviyesi 180 dolarda yer alıyor. Eğer fiyat 180 doları kırarsa, Ethereum fiyatı yine düşüşe geçerek 175 -172 dolar hattını test edebilir.

bkz:Ethereum Akıllı Sözleşmeler (Smart Contract) Nasıl Çalışır?

Yukarı yönlü ise, boğalar 190 hattında büyük direnç ile karşılaşacaktır.Bu nedenle, 190 doların ve 100 saatlik hareketli ortalamanın üzerinde başarılı bir kapanış ETH fiyatını yine yükseliş trendine sokabilir. Bir üst direnç seviyesi sırasıyla 195 ve 202 dolarda bulunuyor.

Ethereum fiyatı yine Ethereum fiyatı yine kaybediyor!

Grafiğe baktığımızda, Ethereum fiyatının önünde özellikle 190 ve 192 hattında büyük engeller var. Bu nedenle, fiyatın 180 doların altına düşme riski var. Ayrıca, Bitcoin 9,500 dolar seviyesinin altına gerilerse ETH düşüş momentumunu hızlandıracaktır.

bkz:Ethereum’da yüzde 20’lik bir düzeltme gelebilir: Mac

ETH teknik verileri

Saatlik MACD – ETH/USD paritesi MACD indikatörü düşş bölgesinden kurtulmaya çalışıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD paritesi saatlik RSI 50 seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

Büyük Destek Seviyesi – $180

Büyük Direnç Seviyesi– $190

kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X