1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Bitcoin Bitcoin yeni bir Kasım 2018 depreminin eşiğinde mi?
koinmedya_brave

Bitcoin yeni bir Kasım 2018 depreminin eşiğinde mi?

Bitcoin yeni bir Kasım 2018 depreminin eşiğinde mi?
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin yeni bir Kasım çöküşü ile karşı karşıya olabilir mi? Bir analist, BTC’nin içinde bulunduğu simetrik üçgeni aşağı yönlü kırması durumunda, yeni bir Kasım türü mega dump yaşanma riskinin büyük olduğunu söylüyor.


Bitcoin yeni bir Kasım 2018 türü mega dump yaşayabilir

2018 yılının büyük bir bölümü boyunca 6,000 dolar desteği Bitcoin fiyatı için sağlam bir zemin oluşturdu. Ayılar her defasında BTC fiyatını bu seviyeye ittiklerinde, kripto para yönünü değiştirerek ralli yapıyor ve ancak yeni bir zirve gördüğünde duruyordu.

Ancak Kasım’da hiç tahmin edilemeyen bir şey oldu. Bitcoin fiyatı ayı piyasasının dibinin de dibine doğru düştü. Sonunda da yeni bir dip zemini buldu. Şimdi ise kripto analistler “BTC için yeni bir Kasım türü dump” beklentisini dile getiriyor. Bu dump ise Bitcoin’in şu an içinde bulunduğu simetrik üçgen kırıldığı zaman yaşanacak. Analistlere göre bu durumda da piyasa genelinde bir panik havası oluşacak.

Bitcoin fiyatının üçgeni aşağı yönlü kırması mega dump tetikleyebilir

Bu noktadan sonra artık uzun bir ayı piyasası olacağını düşünebiliriz. Ancak bu, ayıların bir kez daha boğalardan en iyi şekilde yararlanamayacağı anlamına gelmez. Boğalar son yaşanan parabolik rallinin alış baskısı sonucunda iyice tükenmişti. Bu ralli sırasında ise yılın zirvesi yaşanmıştı.

Yılın zirvesi 13,800 dolardan geri çevrilen Bitcoin fiyatı birkaç ay sürecek simetrik üçgenin içinde konsolide oluyor. Mevcut piyasa koşullarında Bitcoin’in bu üçgeni aşağı yönlü kırma ve fiyatı diplere gönderme riski yüksek. Bu durumda BTC yeni bir Kasım depremi ile yüzleşebilir.

Önde gelen bir kripto analisti, piyasa değerine göre kriptoların lideri olan Bitcoin’in Kasım 2018’deki durumu yeniden yaşayabileceğini düşünüyor. Eğer simetrik üçgen içinde sıkışan Bitcoin fiyatı aşağı yönlü kırılma yaparsa bu kaçınılmaz olur. Simetrik üçgenler fiyat hareketi ve piyasa durumuna göre her iki yönde de kırılma yapabilir.

Söz konusu analist ise üçgenin aşağı yönlü kırılacağına inanıyor. Çünkü mantıksal olarak eğer boğalar güçlü olsaydı fiyat 8 Ağustos 2019’da 12 bin doları kırardı.

8 Ağustos’ta Bitcoin en son zirvesini yaklaşık 12,250 dolarla görmüştü. Ancak yeniden bu seviyeden geri çevrildi ve hızla 10,000 dolara geriledi. Buradan yine hızla 10,900 dolar seviyesine sıçrarken, ardından yine 10,000 dolara düştü.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0