Anasayfa Kripto para Haber Çakma Nakamoto’dan ikinci perde!
koinmedya_brave

Çakma Nakamoto’dan ikinci perde!

Çakma Nakamoto’dan ikinci perde!
0

Çakma Nakamoto’dan ikinci perde bugün yayınlandı. ilk yayınından daha fazla şaşırtıcı bilgiler içeren açıklamayı siz değerli okuyucularımız için özetliyoruz.


Nakamoto’dan ikinci perde açıldı

Çakma Nakamoto’dan gelen ikici açıklamada Saotoshi Nakamoto olarak karşımıza Bilal Khalid, adında daha önce Satoshi Reval website kayıtlarında da adı geçen kişi çıktı . Ayrıca neden 19 milyarlık hesabına erişemediği de ortaya çıktı: özel anahtarını kaybetmiş!

Bknz: Nakamoto kimliğini ifşa edemedi! Tam bir fiyasko!

Satoshi bile özel anahtarını kaybetmiş!

Çakma Nakamoto’dan ikinci perde çok ilginç bilgiler içeriyor. Bir o kadar da karmaşık! Özel anahtarını kaybetmiş ve 19 milyarlık hesabına erişemiyor. Nasıl mı kaybetmiş? Bilgisayarını tamir etmeye gönderiyor ve gelince bir bakıyor ki tüm Satoshileri gitmiş!

Nakamoto olduğunu iddia eden şahıs kendi projesine olan inancını, Bitcoin geliştiricisi Gavin Andresen CIA ile konuşmaya başlayınca keybettiğini söylüyor. Başka söze gerek yok!

Ardından bir borçtan kurtulma hikayesi geliyor. Bay Khan bilişim uzmanı olarak İngiliz NHS hastanesinde bir iş buluyor. Kendini gizlemeye karar veriyor ama sonunda dayanamıyor.

Satoshi kimliğini açıklıyor: komik ama hüzünlü bir öykü

İkincisinde de ilki gibi kayda değer bir bilgi vermiyor. ilk yazımızda da belirtmiştik gerçek Nakamoto olduğuna dair somut veriler yok. Çocukluğundan bir kaç alıntı vs. Çok ilgisiz ayrıntılar ve zaten kamuoyunca bilinen bazı gerçekler.

Gönderdiği metinden de ingilizcesinin, 2012 yılında yaptığı açıklamadan bu yana oldukça bozulmuş olduğu gözlerden kaçmadı. Ayrıca Satoshi Reveal websitesinde kullandığı wordpress şablonlarına bakınca ingilizcesinin yanında kodlama becerileri de epey dumura uğramış görünüyor. Çakma Nakamoto’dan daha ne kadar ilgi çekici bilgiler alacağız?

Üstüne üstlük websitesi açıklamanın ardından tıklanma sayısını da kaldıracak güçte değil. Kısa sürede site ulaşılamaz durumda.

Dijital paraların BABA’sı, Bay James Bilal Khalid Caan büyük ifşasının üçüncü perdesini hazırlıyordur. Bir sonraki versiyon Tabula Rasa! Hep beraber bekliyoruz!

Bitcoin ortaya çıktığından bu yana benzer iddialar sürekli ortaya atıldı. Nakamoto kim? Kimler kendisi  olduğunu iddia etmedi ki, en başta Craig Wright, Dorian Satoshi Nakamoto geliyor. Tabii bu da sonuncusu. Hiç biri de 19 milyar dolar değerindeki Bitcoin hesabının özel anahtarına sahip değil.

Bakalım daha ne kadar Nakamoto’nun kim olduğunu merak etmeye devam edeceğiz?

Nakamoto kimliği ile daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X