Anasayfa Bitcoin En son Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri haberleri

En son Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri haberleri

En son Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri haberleri
0
koinmedya_googlenews

Bakkt Bitcoin haberleri, kripto para gündemini en çok meşgul eden gelişmelerden biri. Bakkt konusundaki ayrıntılara göz atalım.


Bakkt Bitcoin haberleri

Çok merakla beklenen Bakkt’ın Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerinin 23 Eylül 2019 tarihinde başlaması bekleniyor. Bu ilk defa yapılan BTC vadeli işlem sözleşmeleri değil. BitMEX ve CME, şu an bu alanda lider konumunda. Ancak Bakkt, diğer bütün mevcut platformlardan bir üstün özelliği ile öne çıkıyor.

En başta Bakkt sözleşmeleri marjine edilecek. Ayrıca daha önce de belirtildiği gibi, Bakkt vadeli işlemleri fiziki Bitcoin kullanılarak gerçekleştirilecek. Bundan dolayı düzenlenmemiş piyasalara bir alternatif olarak görülebilir. Ayrıca muhafaza düzenlemeleri de mevcut.

koinmedya_bybit

Bunlara ilave olarak hem Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlemleri hem de Bakkt Bitcoin (USD) Aylık Vadeli İşlemleri sunuluyor.

CME sadece aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunuyor. Günlük sözleşmeler büyük ihtimalle Bitcoin fiyatının günlük volatilitesini artıracak. Yine de düzenlenmiş platform, Bitcoin çevresindeki temelleri büyük oranda geliştirecek.

İlgili: Bakkt, Bitcoin fiyatı için katalizör olabilir

Twitter’de iyi bilinen kripto traderlerden Rhythm, Bakkt’ın CME üzerine avantajından ve Bitcoin piyasasına etkisinden konuştu.

Rhythm tweetinde şöyle yazdı: “Diğer vadeli işlem borsalarından farklı olarak işlemler fiziki Bitcoin üzerinden yapılıyor. Gerçek Bitcoin ile ödeme yapılıyor. Bitcoin fiyatının eşdeğeri olan fiat para ile değil. Sonuç, Bitcoin için daha iyi fiyat keşfi ve likidite.”

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, basına yaptığı açıklamada, Bakkt’ın sunacağı çekirdek servisin “güvenli, düzenlenmiş muhafaza” hizmeti olacağını belirtti. Ayrıca kurumsal düzeyde işlemler de sağlanacak.

Bakkt’ın aylık vadeli işlem sözleşmeleri “ön fiyatlandırma eğrisi” üzerinden yatırımcılara sunuluyor ve 12 aya kadar fiyatı görme seçeneği sağlıyor. Özellikle gelecek yıl yapılacak halving etkinliğinden de bahseden Loeffler, aylık sözleşmeler yoluyla spekülasyonların mümkün olacağını kaydetti.

Dahası, günlük sözleşmeler marjine edilmiş olacak. Bu da kurumsal paranın günlük faaliyetlere katılması için geniş bir alan sağlayacak.

İlgili: Bakkt haberinden sonra Bitcoin fiyatı 1000 dolar yükseldi

Bu arada Bakkt’ın başlama tarihinin açıklanması, Bitcoin fiyatı üzerinde inanılmaz bir pozitif etki yaptı. Haberin duyurulması üzerine yükseliş kaydeden BTC, yaklaşık 1000 dolar değer kazandı.

Kaynak

X