Anasayfa Kripto para Haber BTC haberleri – Heyecan dolu bir haftanın özeti!
koinmedya_brave

BTC haberleri – Heyecan dolu bir haftanın özeti!

BTC haberleri – Heyecan dolu bir haftanın özeti!
0

BTC haberleri bu hafta oldukça yoğun değerli okuyucularımız. Kripto gündemindeki çeşitlilik ve yaşanan gelişmeler, bu haftayı heyecanla bitirmemize neden oldu, ne dersiniz?


Haftanın öne çıkan BTC haberleri

Bugün 18 Ağustos Pazar, bir haftayı daha sona erdirdik. Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran çok heyecan verici gelişmeler yaşandı. Haftaya başlarken 11,528 dolar olan BTC, Perşembe günü 9,600 civarlarına kadar düştü. Tüm piyasada olumsuz bir hava eserken Cuma günü bir haber BTC fiyatını dakikalar içinde 500 dolar arttırdı. Biliyorsunuz Bakkt borsasının aldığı Bitcoin vadeliler onayı tüm piyasayı birden canlandırdı. Umutlar tekrar tazelendi. Zaten 2019 Nisan ayının başından beri bir gidip bir gelen, bir yeşerip bir sönen umutların dalgalandığı bir piyasaya şahit oluyorduk

Bknz:Bakkt Bitcoin fiyatını yükseltecek mi? Uzman görüşü

Bizleri bir yandan gök kuşağı bir yandan fırtınaya maruz bırakan şu olaylara, geçen hafta yaşanan BTC haberleri, bir göz atalım

Öncelikle bir anda herkese “yine mi” dedirten Bitcoin ETF’lerin onayının, mali piyasaların efendisi  SEC tarafından yine ertelenmesi. Bakkt heyecanı, Coinbase’in Xapo’nun büyük bir kısmına sahip olması, Binance’ın Amerika piyasasına girme çabaları vs. epey heyecan dolu bir haftayı geride bırakmışız.

bknz:Kripto para piyasası genel durum raporu

Bitcoin  piyasası ve nefis kripto pastası!

BTC haberleri içinde öne çıkanlardan birisi, Bakkt haberi oldu. Bakkt Eylül ayında Bitcoin vadelileri başlatacak, Bu süper bir şey dostlar! Bakkt duyurusunu her zamanki gibi Twitter’dan yaptı. Bakkt öyle alelade bir borsa değil. Arkasında New York borsası, Microsoft girişimleri ve Starbucks gibi dev firmalar var. Sırtını bu devlere dayayan Bakkt sonunda NYDFS ve CFTC’den onayı almayı başardı. Yürü Bakkt seni kim tutar artık! Onayı veren iki kurum  NYDFS ve CFTC kripto alanı için gecesini gündüzüne katan yasal düzenleyiciler! Sayelerinde kripto piyasasının yüzleri gülecek. Çünkü analistlerin bir çoğu artık kitlesel bir benimsenme göreceğimizi söylüyorlar.  Bu gelişmenin piyasayı uçuracağı beklentileri çok yaygın uzmanlar arasında. Haydi bakalım takipteyiz. Nereye kadar uçacak göreceğiz.

IRS darbesi

IRS’den kriptolara silahsız darbe! Devam eden bir olağanüstü hal! Amerika İç Gelirler Servisi (IRS), Amerikalı kripto yatırımcıların üstünde bir karabasan gibi çökmüş durumda. Her yatırımcıya mektup yollayan kurum, kriptolardan elde edilen kazançları kutsal vergilere dönüştürmeden rahat etmeyecek! Binlerce Coinbase kullanıcısı da bu mektuplarla şereflendi. Alınan duyumlara göre IRS mektup ağını genişleterek kripto yatırımcıların peşini bırakmayacak. Haydi hayırlısı, ne diyelim vergilendirilmiş kazanç kutsaldır!

Token virüsü

Geçen haftaya damgasını vuran bir BTC haberlerinden bir diğeri de,Twitter’da yayılan token virüsü, Bitcoin piyasalarında paniğe neden oldu. Virüsün adı ” Plus Token”. Virüsün çıkış yeri Asya ( hiç şaşırmadık). Virüs neredeyse bir yıldır dolaşımdaymış ve kripto dünyası yeni haberdar oluyor. Virüs Plus Token cüzdanlarında binlerce Bitcoin ve Ethereum  saklıyor ve sonra bunları borsalara gönderiyor. Bu haberin piyasaya dump etkisi yapması beklendi bir süre.

Kurumsallar BTC haberleri içinde ön planda

Kurumların kripto dünyasına sel gibi aktığı haberi de geçen haftanın BTC haberleri arasında. Ünlü Brian Armstrong (Coinbase’in yöneticisi) hiç şüphe bırakmayacak şekilde kurumlar Bitcoin piyasasına akıyor diyor. Coinbase CEO’su, Coinbase’deki kurumsal yatırım hesaplarının 200 milyon dolardan 400 milyon dolara çıktığını belirtiyor.

Coinbase ve Binance

Geçtiğimiz haftanın baş aktörlerinden birisi Coinbase oldu. Coinbase Xapo’nun kurumsal koruma bölümünü ele geçirdi.  Fortune dergisine göre, Coinbase Xapo’nun kurumsal koruma bölümünü 55 milyon dolara satın aldı. Bu anlaşma ile Coinbase 514,000 BTC’nin olduğu hesapları kontrolü altına alacak.

Binance Amerika şubesini açmaya hazırlanıyor. Binance CEO’su CZ şirketinin Amerika şubesini açma hazırlıkları içinde olduklarını duyurdu. Yasal düzenleyicilerle mücadelenin birinci hedefleri olduğunu vurguluyor CZ. Bakalım nasıl bir mücadele izleyeceğiz.

Dünyanın bir numaralı basketbol ligi NBA takımlarından Dallas Maverick Bitcoin kabul edeceğini açıkladı. Bitcoin haberleri içinde bu haber dikkat çekiyor. Ödemelerde, maç biletlerinde artık Bitcoin geçerli. Bir  Dallas Maverick maçına gitmeyi planlıyorsanız ve BTC’niz varsa, daha ne olsun. Bu kararla Dallas Maverick, BTC kabul eden ikinci takım oldu. Darısı diğer takımların başına diyelim.

BTC haberleri geçen hafta çok yoğundu. Kripto dünyası başını hack olaylarından, suçluların elinde oyuncak olmaktan kurtaramıyor. SEC ne yapsın daha. 2019 yılı İkinci Çeyreği Kara Para Aklamayla Mücadele Raporu, kripto para suçlarından dolayı yatırımcılar ve firmaların yılın ilk yarısında 4,3 milyar dolar kaybettiklerini açıkladı. Piyasada hack olayları, scamler, virüsler ne zaman son bulacak, ya da gerçekten son bulabilir mi?

Bitcoin piyasası yine dolu dolu bir hafta yaşattı bizlere. Gelecek haftayı heyecanla bekliyoruz, bir dizi izler gibi kripto piyasası, gün geçmiyor ki, bir heyecan yaşamayalım.

Kaynak

koinmedya_brave
X