Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin fiyatı dip çalışmasını tamamlamak üzere, peki yönü neresi?
koinmedya_brave

Bitcoin fiyatı dip çalışmasını tamamlamak üzere, peki yönü neresi?

Bitcoin fiyatı dip çalışmasını tamamlamak üzere, peki yönü neresi?
0

Bitcoin fiyatı dip çalışmasını tamamlamak üzere, peki yönü neresi, ne zaman harekete geçecek, Bitcoin dolar karşısında ayakta kalabilecek mi?Bitcoin fiyatı dip çalışmasını yapıyor

Btcusd fiyatı dip çalışması yapıyor, peki bu seviyeler dip mi, yoksa yeni şelale düşüşleri için alıcı ve satıcıların kavgasını mı izliyoruz? Bugüne kadar incelediğimiz kadarıyla kripto para piyasasının özelinde bu soruların yanıtları hala net değil. Her ne kadar algılar her geçen gün normale dönse de, yönün her an, herhangi bir sebebe bağlanarak değişebileceği bir ortamdayız hala.

Hakim kripto para birimi bitcoin, hafta içindeki yazılarımızda belirttiğimiz seviyeye geldi ve bu bölgenin alt seviyelerini test ederek kendine destek bölgesi yaptı. Bu hareketler yeterli oldu mu bunu çok yakında göreceğiz.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin dolar karşısında varlığını sürdürebilecek mi?

Teknik olarak;

Bitcoin fiyatı dip Bitcoin fiyatı dip çalışmasını tamamlamak üzere, peki yönü neresi?

 • Büyük kanal içerisinde çizdiğimiz harmonik şeklimizin Fibo78 geri çekilme seviyesi, MA100 hareketli ortalama ve üçgen kanalın dip seviyelerinin kesiştiği bölgenin destek yapıdığını izliyoruz.
 • H4 grafiğinde izlediğimiz ikili dipten sonra MA200 hareketli ortalama seviyesinin test edildiğini ancak bunun üstüne çıkamadığını görüyoruz. Burada fiyatın hız kaybetmiş olması alıcıları yıldırmamış gibi görünüyor.
 • Fiyatın MA200 hareketli ortalama direncinin üzerine geçmesi ve MA100-200 seviyesinin arasına yerleşmesi bizim yukarı hareketlenme için en önemli önceliğimiz.
 • Böyle bir ivmelenme bizi ilk önce 10.700$ direnciyle buluşturacaktır. Sonrasında 11.100$ için hamle bekliyor olacağız.
 • Stoch osilatörümüze bakacak olursak, orta seviyelerdeki salınımıyla fiyatın yukarı yönde istekli olduğunu söylüyor.

Bitcoin fiyatı dip çalışması tamamlanıyor

Bitcoin fiyatı dip Bitcoin fiyatı dip çalışmasını tamamlamak üzere, peki yönü neresi?

 • Daralan üçgenimizin alt bandında beklediğimiz tepkinin dördüncü günündeyiz. Bugünkü mum kapanışı resmi daha net ortaya çıkartacak.
 • Bu haliyle, günlük grafiğimizde BTCUSD fiyatının daralan üçgen içinde kalmak için direndiğini görüyoruz.
 • Osilatörümüzün yaptığı salınıma bakacak olursak, ikili bir dip formu oluşuyor. Bu da fiyatın yukarı yönlü yoluna devam etmeye istekli olduğunu gösteriyor.
 • Yine de btcusd fiyatı dip çalışması için son olarak MA100 hareketli ortalamasını tekrar test etmek isteyebilir.
 • Diğer yandan fiyatın Fibo61 yani 10.300$ üstünde kapanış yapamaması da momentum kaybını beraberinde getirir mi? sorusunu uyandırıyor.
 • Satış baskının artmasıyla aşağı yönlü hareketlenmelerde 9800$ ve 9100$ seviyelerinin ayrı ayrı aşılmasını izleyeceğiz. Buralardan gelebilecek tepkiler yeni bir ivme kazandırabilir, fiyatı rahatlatabilir.  Tepkisiz kaydedilecek kırmızı mum kapanışları ile yeni bir hikâye yazacağız demektir.

Bitcoin fiyatı dip çalışması yaparken bir yandan da Bakkt gelişmeleri hız kesmeden devam ediyor. Regüle olma yolunda atılan farklı alanlardaki hamlelerle kripto para sektörünün altının hergeçen gün doldudurulduğunu takip ediyoruz. Majör kripto para birimi BTC ise şuan rotasında gidiyor. Hızlı bir düşüş kaydetti ve ardından tutundu. Bugünler bu düşüş ve tutunma çabalarının ne kadar yeterli olduğunu bize gösterecek. Haftasonu ne gibi haber akışları olacak? ABD cephesinden yeni ve beklenmedik gelişmeler bizi nerelere götürecek? Hep birlikte gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Bitcoin an itibariyle 10.180 dolar civarında işlem görüyor.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

 

koinmedya_brave
X