Anasayfa Kripto para Haber Binance Jersey’in Twitter adresi hacklendi
koinmedya_brave

Binance Jersey’in Twitter adresi hacklendi

Binance Jersey’in Twitter adresi hacklendi
0

Cuma günü meydana gelen ilginç olayda, Lightning Network adında anonim bir kullanıcının, Binance Jersey’in Twitter hesabını hacklediği bildirildi.


Binance Jersey’in Twitter hesabını hack’lediler

Hacker, olayı kendi hesabından şu sözlerle duyurdu:

Binance’nin resmi domain’ini (binance.je) hacklemeyi başardım. Muazzam bir şifre hırsızlığı ve kimlik avı yapabilecek ve milyonlarca kişiyi dolandırabilecek durumdayım. Ancak, şu an çok fazla paraya ihtiyacım olmasına rağmen, böyle bir şey yapmamaya karar verdim. Umarım kamuoyu yaptığım bu ahlaklı davranışa saygı duyacaktır.”

Hacker kendisinin güvenlik araştırmacısı olduğunu iddia ediyor ve görünüşe bakılırsa işinde oldukça iyi. Hacker ayrıca, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan kendi hesabından doğrudan kendisiyle iletişim kurmasını istedi.

Bununla birlikte, Binance kısa bir süre sonra hesabı kurtardı. Şirketten henüz resmi bir açıklama gelmese de tüm tweet’ler silinmiş görünüyor.

Öte yandan, tuhaf biçimde, saldırıya uğrayan Binance Jersey’in Twitter hesabı şu anda erişilemez durumda.

Meydana gelen bu bilgisayar korsanlığı nedeniyle herhangi bir maddi zarar veya kayıp yaşanmadı. Ancak bu hacker’lık olayı ve atılan tweet’ler, gerek Binance ve gerekse de CEO’su açısından oldukça utanç verici bir durum yaratmışa benziyor. Birkaç ay önce, dünyanın en büyüğü olan Binance Crypto Exchange de hacklenmiş ve bu olay 45 milyon dolar gibi bir zarara yol açmıştı. Binance.je, Malta, Singapur ve Uganda’dakilere benzer bir şekilde Binance Exchange’in bağımsız bir kolu olarak faaliyet gösteriyor.

CEO, hacker ile görüştü mü?

Lightning Network’ün Twitter’i hala aktif ve Twitter’a Ağustos 2019’da katılmış görünüyor. Atılan tek tweet ise “#binance” ve bu galiba anlaşılır bir şey. Şu ana kadar Binance Jersey’in Twitter hesabının hacklenmesiyle ilgili, ne Binance’in resmi hesabı ne de Changpeng Zhao’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil. Bununla birlikte, kendileri hakkında kötü bir imaj yaratan bu spekülasyonlara bir son vermesi için, şirketin veya CEO’sunun bir açıklama yapması ve oluşan sisi dağıtması bekleniyor.

Akıllardaki esas soru ise CEO Changpeng Zhao’nun bu “Ahlaklı Hacker” ile iletişim kurup kurmadığı konusu!

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X