Anasayfa Kripto para Haber Bakkt Bitcoin tarihindeki en olumlu gelişme
koinmedya_brave

Bakkt Bitcoin tarihindeki en olumlu gelişme

Bakkt Bitcoin tarihindeki en olumlu gelişme
0

Bakkt, Bitcoin tarihindeki en olumlu gelişme olarak lanse ediliyor. Peki bu doğru mu ve Bakkt,gerçekten de Bitcoin’e yeni zirveler yaşatabilecek potansiyele sahip mi?


Neden Bakkt Bitcoin tarihindeki en önemli gelişme?

Henüz duymayanlar varsa onlar için bir kez daha söyleyelim; Bakkt, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin vadeli işlemlerini nihayet piyasaya sürmeye hazır olduğunu açıkladı.

Şirketin CEO’su Kelly Loeffler, Bakkt’ın “öz sertifikasyon süreci ve kullanıcı kabul testlerinin başlamasıyla CFTC’den onay aldığını” açıkladı.

Loeffler, şirketin, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan onay aldığını ve Bitcoin’in yanı sıra, muhtemelen daha sonra diğer dijital varlıklara da saklama hizmeti sunacak olan Bakkt Trust Company’yi onayladığını duyurdu. Ve bu yasal onayın önemini şu ifadelerle açıkladı: 

“Bu platform, müşterilere, kurumsal yatırımcılar için altyapının yetersiz olduğu bir piyasada düzenlenmiş, küresel olarak erişilebilir bir borsanın yanı sıra benzersiz bir teminat sunacak.”

Şirket, şu anda açılış tarihi olarak 23 Eylül’ü belirledi. Aslında platformun, 2018’de açılması planlandı ancak yasal onaydan geçemediği için birkaç kez ertelenmişti. Ve tam bir yıl sonra onay sürecini aşan platformun, 23 Eylül’de hayata geçirileceği duyuruldu. Peki Bakkt, Bitcoin tarihindeki en etkili şirket olabilir mi?

Bakkt Bitcoin fiyatını nasıl etkileycek?

Bakkt ile ilgili abartılı haberlerin etkisiyle Bakkt, kripto piyasasında adeta bir efsaneye dönüştü. Uzun zamandır merakla beklenen lansmanın nihayet duyurulması, tüm kripto topluluğunda büyük bir heyecan yarattı. Bitcoin, Twitter’da yayınlanan duyurudan bir saat sonra yaklaşık 400$ artış kaydetti.

Peki zaten Bitcoin vadeli işlemleri yok muydu? Bu yeni ürünlerin bu kadar abartılmasının nedeni ne? Bakkt, BTC tarihindeki en önemli gelişme olarak görülüyor, peki gerçekten de öyle mi?

Twitter’da popüler bir kripto traderı olan Scott Melker, dün bu soruların cevaplarını kapsamlı bir tweet dizisi ile açıkladı.

Melker’e göre “kurumsal yatırımcılar için, Bakkt, Bitcoin tarihindeki yükselişe neden olacak en olumlu gelişme.” Ayrıca analist, fiziksel olarak düzenlenen Bitcoin vadeli işlemlerinin, yatırımcıların gerçek Bitcoinler üretmesinin veya kendi borsalarından teslim almasının önünü açacağını söylüyor.

Bakkt ile piyasaya kurumsal sermaye akışı olacak!

Bu yeni sözleşmeler ile gerçek BTC satın alınabilecek; bu, CME’nin listesindeki formattan çarpıcı bir biçimde farklı ve ayrıca burada tüm ödemeler nakit olarak alınacak.

Tüm bunlar da, yatırımcıların, Bakkt piyasasına katılmak istediklerinde, burada alım baskısı yaratacakları anlamına geliyor. Aslında analist, Bitcoin’in çok değerli olmasının en önemli nedeninin, doğası gereği sınırlı sayıda üretilmesi olduğunu söylüyor ve bu nedenle gerçekleşecek bu alım baskısının da BTC fiyatını daha da yükselteceğini ifade ediyor.

Melker’ın Bakkt, Bitcoin tarihindeki en olumlu gelişme yorumunu, kurumsal yatırımcıların bu yeni ürünü benimseyeceği varsayımıyla yaptığını da belirtelim. Ve bu varsayım, belki de sadece hüsnü zandan ibarettir.

Bununla birlikte, bu yazın başlarında, kripto araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors’dan Sam Doctor, Bakkt sponsorluğunda gerçekleştirilen bir etkinlikteki tartışmalara atıfta bulunduğu ve ürün için sıraya giren ciddi bir kurumsal kitle olduğunu yazdığı bir araştırma notu yayınladı. 

Evet, bu ürün nihayet Eylül ayında piyasada boy gösterecek ve yukarda belirttiğimiz gibi Bakkt, BTC tarihindeki en büyük sermaye akışını başlatabilecek potansiyele sahip bir platform olarak kripto para piyasasına yön verecek.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler:
X