pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Çin-ABD ticaret savaşlarında yeni perde – Çin şirketi IPO’ları iptal etti

Çin-ABD ticaret savaşlarında yeni perde – Çin şirketi IPO’ları iptal etti

Çin-ABD ticaret savaşlarında yeni perde – Çin şirketi IPO’ları iptal etti
0
koinmedya_googlenews

Çin–ABD ticaret savaşlarında bir başka gelişme yaşanıyor. Aslında her iki devlet arasında süren bu şiddetli savaşa, ulusların şirketleri arasındaki anlaşmalar da dahil olmaya devam edecek gibi görünüyor.


Çin–ABD ticaret savaşlarında Samoyed hamlesi

Bu bağlamda Çin fintech şirketi Samoyed Holdings Limited, ABD’de gerçekleşecek Initial Public Offering (IPO)’yu iptal ettiğini duyurdu. Her ne kadar şirket açıklamasında bu iptalin devam edegelen ticaret savaşlarıyla ilgili olduğundan bahsedilmese de sebebin bu olduğu düşünülüyor. Açıklamada geri çekilmenin “olumsuz piyasa koşulları nedeniyle” olduğundan bahsediliyor.

Son düşüşten sonra Ethereum, Litecoin ve Ripple’ı ne bekliyor?

koinmedya_brave

ABD, Çin şirketlerinin IPO’ları için yıllarca hayli popüler bir merkez oldu. Ve tech şirketlerine büyük sermayeler kazandırdı. Samoyed açıklamasında şöyle söylüyor:

“Şirket, olumsuz piyasa koşulları nedeniyle şu anda Kayıt Bildirimi kapsamındaki tahvil satışını sürdürmeme kararı almıştır.”

Şirket, kredi kartı ön ödeme alanında 2015’ten beri işlev görüyor. Bu süre boyunca şirket kayda değer bir şekilde büyüdü ve belki de şu an ABD’de bir IPO için en uygun zamandı.

2018’de Samoyed, totalde piyasadan 80$ milyon sermaye toplayacağı IPO için başvuruda bulunmuştu. Bu amaçla Morgan Stanley ve Deutsche Bank hizmetleriyle anlaşmalar gerçekleştiriyordu. Şirketin geleceği umut vaat ediyor. Çünkü kredi kartları Çin’de hala yaygın değil. Bu nedenle gelecek yıllarda çok hızlı büyüyeceği tahmin ediliyor. Eğer Samoyed ürününü daha da geliştirebilirse Çin’deki genç nesil arasında önemli bir pazar oluşturmaması için neden yok.

Ethereum İstanbul hard forkunda değiştirilecek 6 kod paketi belirlendi

Şirket, IPO tanıtım broşüründe de ülkedeki genç neslin şu andaki en büyük hedefi olduğuna değiniyordu. Her ne kadar IPO’ların iptali erken yatırımcılar arasında hayal kırıklığı yaratmış olsa da, şirket gelecekte ABD’de bir IPO için tüm kapıları kapatmıyor. Çin-ABD ticaret savaşlarında sona gelinebilirse, IPO’nun kaldığı yerden devam etmemesi için hiç bir neden yok.

Kaynak

 

Etiketler:
X