pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin En güncel Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri – 2028’e kadar

En güncel Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri – 2028’e kadar

En güncel Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri – 2028’e kadar
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri, kripto para uzman görüşleri, kripto para yatırımcılarını daima motive etmiş ve ilgisini çekmiştir. Bu makalede, Bitcoin fiyatının sıfır olacağını söyleyen sektör liderlerinden tutun da BTC fiyatını milyon dolara ulaşacağını söyleyen kişilerin görüşlerini paylaşacağız.


Güncel Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri 

Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri, özellikle 2018 yılındaki meteorik BTC fiyat artışının ardından  popülerlik kazandı. Lider kripto para, Aralık 2017’de, 1000 Dolar’dan, 19.000 dolara, sadece 1 yıl gibi kısa bir zamanda ulaştı.

2018 ise, kripto para yatırımcıları için ”kayıp yıl” olarak kayıtlara geçti. Birçok yatırımcı kripto paraya olan ilgisini bu dönemde kaybetti.

koinmedya_brave

2019’un başından beri göreceli bir fiyat artışı var. Öyle görünüyor ki çılgın bir boğa piyasası başlamak üzere, kripto para piyasası ısınıyor. İnsanlar başta Bitcoin olmak üzere, kripto paralara tekrar yönelmeye başladı. 2019 akıllı paranın sektöre en çok ilgi duydu yıl oldu.

Uluslararası basın tekrar BTC demeye başladı. Kısacası Bitcoin piyasası ısınıyor. Şimdi, Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri daha cesurca paylaşılıyor. Bitcoin fiyat yorumlarına bakmadan önce Bitcoin’i anlamak için ”Bitcoin nedir? Diğer paralardan farklı olan özellikleri nelerdir?” makalesini okumanızı tavsiye ederim.

Geçen süre zarfında, Birçok Bitcoin yorumunun tutarsız ve verimsiz olduğuna şahit olduk. Bitcoin’in farklı bir dünyası var. Kısa vadeli Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri tutarsız olsa da, uzun vadeli tahminlerde tahminlerin sağlıklı olduğu yönünde ortak bir kanaat var. Bitcoin değer deposu olma yolunda, emin adımlarla ilerliyor.

Bitcoin fiyat tahminleri, kripto para uzman görüşleri, kim ne dedi?

”Sıfırcı Hocalar”

Önce ”Sıfırcı Hoca” lardan başlayalım, ne dersiniz? Bitcoin hakkında negatif bakış açısına sahip kişiler arasında, Joe Davis, Bill Gates, Kenneth Rogoff var. Bu üçlünün Bitcoin yorumları ve Bitcoin tahminleri hakkında konuşacağız. Elbette daha popüler ”BTC düşmanları” var. Ancak bunların bir kısmını zaten biliyorsunuz.

”Bol keseden dağıtanlar”

Diğer yandan Bitcoin’e inanan, BTC fanatikleri var. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Thomas Lee, Max Keizer, David Drake, Bobby Lee, Jeet Singh, Vinny Lingham, Mayer Mayer, Tim Draper, Cameron Winklevoss, John Pfeffer, John McAfee gibi isimler var. Bitcoin’in yılmaz savunucularından sadece bazı isimleri sizlerle paylaştım. Bu kategoride, BTC fiyat tahminlerinin 4 milyon dolara kadar çıktığını hatırlatmak isterim.

Joe Davis’in Bitcoin hakkında ki yorumu : Al sana ”sıfır”

Joe Davis, bildiğiniz gibi ünlü bir Ekonomist. O’nun Bitcoin yorumu, neredeyse diğer BTC eleştirmenlerinin yorumları ile aynı. Kısacası BTC fiyatını, ‘spekülatif ‘, ‘ manipülatif ‘ olarak değerlendiriyor. Ayrıca O’na göre BTC  bir para değil. Joe Davis’in söyledikleri bizi çok tatmin etmese de, Vanguard‘ın yatırım stratejisi başkanı olduğundan, açıklamaları oldukça etkilidir.

joe-bitcoin-yorumlari-ve-bitcoin-fiyat-tahminleri-koinmedya
Joe Davis’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri olumsuz

“Bitcoin para birimi mi? Bitcoin fiyatının sıfıra vurması, benim için oldukça yüksek bir ihtimal. ” Joe Davis.

Joe Davis, Bitcoin’in fiyat oynaklığı nedeniyle, zayıf bir değer deposu olduğu görüşünde. İnsanlara yalnızca denenmiş ve gerçek yatırım araçlarına yönelmesini tavsiye ediyor.

Geleneksel yatırım şirketleri ve bankaların muhafazakar bir tutum sergilediği her kes tarafından bilinir. Ancak Goldman-Sachs gibi para fonlarının, Bitcoin’in potansiyelini araştırdığını ve zaman zaman Bitcoin hakkında yorum yaptığını kripto medyasından okuyoruz.

Bill Gates: O da Sıfırcı

Bill Gates’in Bitcoin yorumu ise gerçekten çok ilginç. Teknoloji devinin başındaki isim: ‘ Bir varlık sınıfı olarak hiç bir şey üretmiyorsunuz ‘ ifadesini kullanıyor. Bitcoin’e yatırım yapmayı, saf ve aptalca buluyor. O’na göre kolay yoldan para kazanmak yok, bu nedenle bu teorinin kısa süre de çökeceğine inanıyor.

bill-gates-bitcoin-yorumlari-ve-bitcoin-fiyat-tahminleri-koinmedya
Bill Gates’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri de olumsuz

Gates, kabul etmese de para evrimleşiyor. Gates, Bitcoin’in patlayacağı görüşünde, ancak ne zaman ”sıfırlanacağı” hakkında tarih vermiyor.

Kenneth Rogoff: 100 Dolar

Kenneth Rogoff, diğerlerinin Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri göz önüne alındığında kısmen insaflı sayılır!

” Bitcoin şimdi değilde 10 yıl sonra piyasaya girmiş olsaydı, şu anki değerinin çok altında olurdu. Dolayısıyla 10 yıl sonra Bitcoin 100 bin dolar olmaya yakın değil. 100 Dolar daha mantıklı.” Kenneth Rogoff.

rogoff-bitcoin-yorumlari-ve-bitcoin-fiyat-tahminleri-koinmedya
Rogof’un Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri, varlığın kısa bir zaman sonra çökeceği yönünde.

Rogoff’un Harvard Üniversitesi profesörü ve Uluslararası Para Fonu eski başkanı olması, açıklamalarının kripto para piyasasında ses getirmesine neden oldu.

Rogoff, Bitcoin’i eleştirirken ‘‘Temel olarak, kara para aklama ve vergi kaçırmaktan başka bir işe yaramıyor. Bu faaliyet alanları dışında, Bitcoin’in kullanım alanı oldukça sınırlı” eleştirisi yapıyor.

Thomas Lee’nin Bitcoin yorumu ve Bitcoin fiyat tahminleri: 25.000 Dolar

”Bitcoin’in madencilik maliyeti ortalama olarak 7.000 Dolar. Ve Bitcoin kazıma zoruluğu her geçen gün artıyor. Bu nedenlerden dolayı yıl sonunda 25.ooo Doları yakalayacağına inanıyorum.  Thomas Lee

tomas-leenin-bitcoin-yorumlari-ve-bitcoin-fiyat-tahminleri-koinmedya
Tomas Lee’nin Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri çok mu gerçek dışı?

Lee, yatırım şirketi FundStart Global’in kurucusu. Temmuz ayında CNBC’de yaptığı iki ayrı röportajda, Bitcoin’in artan madencilik maliyetlerinin fiyatı 25.000 Dolar civarında olacağını öngörüyor. Farklı medya merkezlerine ise e daha net rakamlar vermişti (daha önce 22.000 dolar demişti).

Max Keiser: 28.000 – 100.000 ABD Doları

”Bitcoin 28.000 Dolar’ı görünce yeni bir krizle karşılaşacak, sonrasında 100 bin Dolar’a ulaşacak. Belki bu fiyatı bile arayacaksınız” Max Keiser.

Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri arasında ilgimi en çok çeken bu açıklama olmuştu.

bitcoin-yorumlari-ve-bitcoin-fiyat-tahm
Max Keiser’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Keiser, en son Bitcoin tahminini Twitter’da yayınladı. Keiser, kripto risk sermayesi şirketi Heisenberg Capital’in ortağıdır ve daha önce Bitcoin’in Aralık ayında geçen yıl 17.000 $ ‘ı geçeceğini öngörmüştü.

Ayrıca bakınız: Max Keiser: Bitcoin fiyatı hash gücünü takip eder

David Drake’nin Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri: 30.000 $

” Wall Street bu yıl kripto paraya odaklanacak, bu nedenle Bitcoin yıl sonunda 30.000 Dolar olarak bekliyorum. ” David Drake.

Bitcoin yorumları En güncel Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri - 2028'e kadar
David Drake’nin Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri

”Bir süre sonra yüzlerce kripto para finansal piyasaların günlük yaşamında önemli  bir rol alacağına inanıyorum.” David Drake

Tim Draper’in Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri

Özetle: 

”Bitcoin’in fiyatı 2020’de 250 bin dolar olacak, şayet büyük bir fiyat düşüşü yakalarsanız mutlaka satın alın” açıklaması yapıyor Tim Draper.

Not: Tim Draper daha önce 250 bin dolarlık fiyat tahminini, yıl olarak revize ederek 2023’ün sonuna erteledi.

Tim Draper
Tim Draper’in Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri ümit veriyor.

Draper, ayrıca Draper Associates ve DFJ’nin kurucusu. Kripto para yatırımları dışında, Hotmail, Skype ve bir çok projenin erken dönem yatırımcısıdır. 

John McAfee’nin Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri: 1 Milyon Dolar

John McAfee uçuyor: Bitcoin kısa vadede 50 bin, 2020 sonu 1 milyon dolar!
John McAfee’nin Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

John McAfee, 2019 yıl sonuna kadar Bitcoin’in 50 bin dolar olacağını ve 2020 yıl sonuna kadar ise 1 milyon dolar olacağını tahmin ediyor.

Mike Novogratz’ın Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri: 20 Trilyon Dolarlık Piyasa

 

Bitcoin'in geleceği hakkında

Galaxy Digital Capital Management’ın kurucusu ve CEO’u olan milyarder yatırımcı Mike Novogratz Bloomberg’de katıldığı programda kripto paralara dair bir çok açıklamada bulundu. Seyircilerin sorduğu soruları da yanıtlayan yatırımcı kripto paraların kaçınılmaz bir gerçek olduğunu söyledi.

Kripto para sektörü ile 2012 yılında tanıştığını ve anlamak için bir süre zaman geçirdiğini söyleyen Novogratz halen de sektörü anlamaya öğrenmeye devam ettiğini tam olarak kendisini sektöre her yönüne hakim biri olarak tanımlayamayacağını söylüyor. Bu açıklama üzerine yeni başlayacaklar geç mi kaldı sorusu sorudu. Mike’ın buna cevabında sektöre giriş yapmak için büyük resmi anlamak öğrenmek yeterli dedi.

”Son 8 ayda beni oldukça şaşırtan şey New York borsasına gidip insanlarla konuşmaya başladığımda herkesin düşündüğümden daha fazla kripto paralara dair bilgiye sahip olduğunu ve yakından takip ettiklerini görmem oldu. İnsanlar kurumlar hazır ve sektöre ısınıyorlar. Bunun için düzenlemelerin ve altyapı ihtiyaçlarının tamamlanmasını bekliyorlar. Bunlar tamamlandıktan sonra 3-4 sene içinde 20 trilyon Dolara kadar gidebilecek bir pazarla karşı karşıyayız.”

Ayrıca, Ekim ayında Julia Chatterley’in CNN’de yayınlanan First Move isimli programına katılan Mike Novogratz şu açıklamalarda bulundu:

Novogratz, Bitcoin’in 18 ay içinde 20.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Eğer Novogratz’ın bu tahmini gerçekleşirse, Bitcoin, mevcut seviyelerinden yaklaşık olarak %180‘lik bir yükseliş kaydetmiş olacak.

Sonuç olarak

Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur. Buradaki Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri arasında 4 milyon dolardan bahseden liderlerde var, ancak sizlerle paylaşmamayı uygun gördük.

Türkiye kripto topluluğunun yakından takip ettiği Kripto Emre, 2020 bitcoin fiyat tahmini hakkında düşünceleri şöyle:

Güncel Bitcoin fiyatı

En güncel Bitcoin yorum ve Bitcoin fiyat tahminleri hakkında görüşleriniz nelerdir? Yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

X