Home Bitcoin Bitcoin alım sinyalleri veriyor ancak önce 9200 dolara düşebilir
koinmedya_brave

Bitcoin alım sinyalleri veriyor ancak önce 9200 dolara düşebilir

Bitcoin alım sinyalleri veriyor ancak önce 9200 dolara düşebilir
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin alım sinyalleri üretmeye başladı zira genel kanı artık varlığın “ucuzlaştığı” yönünde. Altcoinler ise son günlerdeki panikten nasiplerini aldılar.


Bitcoin Alım Sinyalleri Fiyatı Kaça Taşır?

Bitcoin alım sinyalleri konusuna geçmeden önce Bitcoin hakimiyet oranı konusuna dikkat etmek gerekiyor. Bitcoin’in son aylardaki yükselişini, piyasa hakimiyet oranındaki artış izledi. Bu durum altcoinlerin ciddi oranda değer kaybetmesine yol açtı.

Bitcoin artarken altcoinlerin azalması tersi durumunda neler olabileceğine dair soru işaretleri oluşmasına sebep oluyordu. Yani Bitcoin artarken hakimiyet oranı da artıyorsa, BTC’nin düşmesi halinde hakimiyet oranı azabilir miydi?

Bitcoin alım sinyalleri

Yukarıdaki grafik bize Bitcoin değeri düşerken hakimiyet oranının da gevşediğini gösterdi. Ancak gevşeme altcoinleri rahatlatacak düzeyde değil. Oran son bir haftada %70’den ancak %68’e kadar gerileyebildi. Yazı yayına hazırlanırken %68.27 değerini gösteriyordu.

Bitcoin alım sinyalleri konusuna geri dönecek olursak öncelikle 4 saatlik grafiğe bakmak gerekiyor.

Bitcoin alım sinyalleri

Yukarıdaki grafik satış baskısının ne kadar kuvvetli olduğunu gözler önüne seriyor. Fiyat 9480 seviyesine düştükten sonra gelen düzeltme son derece zayıf kaldı. Yani bir adım daha düşüş kuvvetle muhtemel. Bu ise fiyatın 9200 dolar seviyesine gerileyebileceğine işaret ediyor.

12.355 dolar seviyesinden başlayan düşüş hareketinin Fibo 23.6 seviyesi şu an için fiyatın tutunmaya çalıştığı bölgeyi temsil ediyor. Bu değer 10.154 dolar. Fiyatın daha da gerilemiş olması son düşüş hamlesine hazırlık olarak tanımlanabilir. Yazı yayına hazırlanırken fiyat 10.040 dolardan işlem görüyordu.

BTC Alım Sinyalleri Ne Kadar Güçlü?

Birçok teknik indikatör Bitcoin alım sinyalleri veriyor. Ancak bu sinyallerin Bitcoin dibi gördükten sonra çalışacağını belirtelim. Örneğin MACD dipte pozitif cross-over yaptı. İdeal bir yükseliş alameti olarak tanımlanan bu durumun çalışması durumunda Bitcoin’in göreceği dipten hızlı bir kaçış sağlayabileceğini belirtelim.

Bitcoin bu kadar gerilemiş olmasına rağmen 50 günlük hareketli ortalama hala 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde. Bu da boğaların henüz pes etmediklerini gösteriyor.

Bitcoin dibi bulduğunda piyasa tarafından çok ucuz olarak algılanacak. Bu ise sert bir alım dalgasını tetikleyebilir. Tahminlere göre 9100-9200 dolar bölgesindeki güçlü desteğe geriledikten sonra alıcıların müdahalesi gelebilir. Bu ise fiyatı ilk önce psikolojik sınır olan 10 bin dolara sonrasında ise 10.700 dolara kadar yükseltebilir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X