Home Kripto para Haber Blockchain Haber Walmart, blockchain tabanlı drone patenti başvurusunda bulundu
koinmedya_brave

Walmart, blockchain tabanlı drone patenti başvurusunda bulundu

Walmart, blockchain tabanlı drone patenti başvurusunda bulundu
0
fairspin_koinmedya

Walmart blockchain tabanlı drone ağı işleten bir patent başvurusu yaptı. Bu başvuru ile birlikte Walmart’ın blockchain teknolojisine ne kadar çok ilgi gösterdiği bir kere daha anlaşılmış oldu.


Walmart Blockchain Teknolojisini Etkin Bir Şekilde Kullanmaya Kararlı

Walmart blockchain tabanlı dronelara olan ilgisini bir patentle onaylamış oldu. Perakende devinin Ocak 2019’da gerçekleştirdiği başvurunun adı “blockchain kullanarak droneları klonlamak”

Başvurudan 7 ay sonra, Ağustos ayında basına yansıyan verilere göre Walmart insansız hava aracı olarak tanımladığı droneların senkronize ve koordineli bir şekilde hareket etmesini amaçlıyor. Başvurunun siz değerli okuyucularımıza duyurduğumuz Walmart stabil coin başvurusu ile aynı gün yapıldığı ortaya çıktı

Bu başvuru Walmart’ın blockchain tabanlı drone teknolojisine gönderdiği ilk selam değil. Firma 2017 yılında dronelar üzerinden teslimat yapabilen bir sistemin patentini almıştı. O sistem de blockchain tabanlı bir yönetim modeli içeriyordu.

Son gün yüzüne çıkan patent başvurusunda ilginç ayrıtılar var. Blockchain teknolojisi; drone kimlik numaraları, uçuş yükseklikleri, uçuş hızları, uçuş rotaları, batarya doluluk oranları veya yükleme kapasitesi gibi bilgilerin diğer dronelar ile eş zamanlı olarak paylaşılmasına olanak sağlıyor.

Patent başvurusunda belirtildiğine göre blockchain teknolojisinini yararı veri bütünlüğünde ortaya çıkıyor:

“Bir blok zinciri defteri, herhangi bir başka formatta veya ortamda depolanabilecek her türlü bilgiyi, örneğin, farklı türde talimatların, navigasyon bilgisinin ve haritaların geniş bir listesini depolayabilir. Bu şekilde, klonlanan uçaklar arasında aynı yazılım profili dağıtılabilir.”

Bu sistemin üzerine bina edildiği iki parametre koordinasyon ve iletişim. Merkezi olmayan defter ağındaki veriler, kriptografi ile şifrelendikten sonra korkusuzca kullanılabilir.

Patent başvurusunun yayınlanması ile patentin onaylanması aynı şey değil elbette. Başvuru, uzun patent sürecinin yalnızca ilk aşamasını oluşturuyor.

Walmart hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X