Anasayfa Bitcoin Bitcoin Teknik Analiz Bitcoin şelale oldu ve aktı – BTC nereye kadar düşebilir?
koinmedya_brave

Bitcoin şelale oldu ve aktı – BTC nereye kadar düşebilir?

Bitcoin şelale oldu ve aktı – BTC nereye kadar düşebilir?
0

Bitcoin fiyatı resmen şelale oldu ve aktı. BTC nereye kadar düşebilir yada daha ne kadar düşüş izleyebiliriz? Bu ve buna benzer sorularınızın cevabı vermeye çalışacağız.


BTC nereye kadar düşüşünü sürdürebilir

Bitcoin şelale oldu ve vakit kaybetmeden yapması gereken düşüş hareketini gerçekleştirdi. Ana trendin neresindeyiz? Btcusd ikilisi nereye gidiyor? Fiyatı etkileyen dinamikler neler? Ve daha birçok sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.

Sabah itibariyle incelediğimiz öncü kripto para birimi bitcoin belirttiğimiz destek bölgemizde fazla duraklama yapmadan aşağı yönlü ivmelerle yoluna devam etti. Dünkü analiz yazımızda gerek indikatörler ve gerekse de grafiklerle, aslında işin bu noktaya gelebileceğini anlatmaya çalışmıştık. Bu yazımızda Bitcoin nereye kadar düşüş momentumunu sürdürebileceğini masaya yatıracağız.

Bkz.: Bitcoin fiyatı nereye gidiyor?

BTC nereye kadar Bitcoin şelale oldu ve aktı - BTC nereye kadar düşebilir?

Teknik olarak;

  • Halen aktif olan harmonik şeklimiz üzerinden devam edeceğiz.
  • BTCUSD paritesinde Fibo 61-78 yani 10.300$-9800$ aralığına doğru akışının hızlanarak, o bölgede bir sıkılaşma hareketi beklediğimizi söylemiştik. Şuan fiyatın Fibo78 seviyesine geldiğini görüyoruz.
  • Burada bir destek bölgesi oluşturması ihtimali yüksek gibi görünüyor.
  • Bir diğer ihtimal ise, gün içinde tepkili hareketlerle alıcıların sahneye çıkarak fiyatı hızlı bir şekilde Fibo50 seviyesine taşıması ve 10.700$ civarına kadar gelerek o bölgeyi direnç olarak test etmesi beklenebilir.
  • Dört saatlik grafikte 10.700$ civarına gelinmesiyle fiyat, aynı zamanda MA100 ve MA200 hareketli ortalamalarının arasında tutunabilecek bir seviyeye gelmiş olacaktır.
  • Stoch osilatörümüze bakacak olursak, BTCUSD paritesi dört saatlik grafikte 20 değerinin altında ve dipleme yapan bir seyir izliyoruz. Bu bize gün içinde tepki alımlarının gelebileceğini düşündürüyor.

BTC nereye kadar Bitcoin şelale oldu ve aktı - BTC nereye kadar düşebilir?

Bitcoin nereye kadar düşebilir?

  • Günlük grafiğimizde BTCUSD ikinci sıkılaşmanın ardından aşağı ivme alan fiyatın daha da hızlanarak devam ettiğini gördük. Genel olarak trendin yukarı yönlü olduğunu söylemiştik. Ancak, ayrı ayrı 9800$ ve 9100$ seviyelerinin altında kapanışlar kaydetmemiz halinde işler değiştirebilir.
  • Daralan üçgenimizin alt bandına hızlı geldik ve buradan tepki alımları gelmesini bekliyoruz.
  • Şu an için BTCUSD ikilisinin günlük grafiğimizdeki üçgen formuna sadık hareket ettiğini düşünüyoruz. Buna göre büyük resme bakarsak fiyatın, Fibo 78 9.800$ seviyesinde MA100 hareketli ortalama ile buluştu. Bu bölgede özellikle dört saatlik grafikte ikili dip yaparak destek oluşturma çalışmalarını takip edeceğiz.
  • Destek çalışması yapmadan da gelecek bir haber ile, ani tepkili mumlar ile dönüş görebilir de. Bu durumda Fibo 50 veya 38 seviyelerinin direnç rolünü göreceğiz.

BTCUSD paritesinde bu aşağı yönlü hareketi bekliyorduk. Günlük trendimize göre olması gereken gerçekleşti. Tetikleyici faktör ABD-Çin arasındaki ticaret savaşlarında ABD tarafının yumuşaması oldu. Tabii ki bu ilk etkiydi. Sonrasında ise, piyasalar verilere odaklandı. Verilerde bir bozulma yok henüz, ama ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki düşüş çok güzel sinyaller vermiyor. Verilerin iyi gelmesi ile ciddi çelişiyor. Bu çelişki yatırımcıda yanlış giden bir şeylerin olduğu düşüncesini uyandırıyor. Altın fiyatlarındaki uslanmaz artışın sebebi de bu.

Özellikle son günlerde ekonomileri sıkıntıda olan Arjantin, Şili, Brazilya gibi Güney Amerika ülkelerindeki tarihi devalüasyonlar da Bitcoin için bir fırsat. İnsanlar böyle zamanlarda paralarının değerini korumak için farklı yatırım araçlarına yönelmek zorunda kalıyor. Bu ülkelerin en çok ticaret yaptığı ABD’de de işlerin yolunda gittiği görüntüsü inandırıcılığını her geçen gün kaybettikçe güvenli limanlara akış hızlanabilir.

Bitcoin an itibariyle 9.700 dolar civarında işlem görüyor.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

 

koinmedya_brave
Etiketler:
X