Anasayfa Bitcoin Bitcoin neden 10 bin doların altına düştü? Forbes, 5 sebebe işaret ediyor

Bitcoin neden 10 bin doların altına düştü? Forbes, 5 sebebe işaret ediyor

Bitcoin neden 10 bin doların altına düştü? Forbes, 5 sebebe işaret ediyor
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin neden 10 bin altına doğru düşüş gerçekleştirdi? Forbes bu düşüşün neden meydana geldiğini açıklayan birkaç mantıklı sebebi ortaya koydu.


Bitcoin neden 10 bin doların altında düşüşte?

Dün gece BTC psikolojik seviye olan 10,000$’ın  altına inerek beraberinde diğer altcoinleri de uçuruma sürükledi. Geçenlerde yayınlanan makalelerin birinde Forbes, BTC neden yukarı trendini tersine çevirip düşüşe geçti sorusunun yanıtlarını aradı.

İlgili: En iyi 5 Bitcoin boğa tahmini. Senin tahminin ne?

eToro’nun baş analisti Mati Greenspan, eToro  yatırımcılarına seslendi:

‘Bitcoin tekrar destek arayışında ve bu desteği bulmakta zorluk çekiyor.

1. Sebep Libra

İlk neden olarak Forbes , Facebook Libra’nın küresel düzenleyiciler,bankacılar ve kanun yapıcılarla karşılaştığı direnci işaret etti. Japonya ve Fransa’da bile düzenleyiciler ve merkez bankası başkanları,  Facebook’un piyasaya kripto parayla girmesinin şu anki finansal sistemi rahatsız edebileceğini açıkladılar. Libra projesinin açıklanmasının, Çin merkez bankası (PBOC)’nin  kendi merkezi kripto parasını geliştirme çalışmalarını hızlandırdığı belirtildi.

2.Sebep ABD-Çin ticaret savaşı

Bazı uzmanlar ABD-Çin ticaret savaşının artmasından sonra işadamlarının  Yuan’daki değer kaybına önlem olarak Bitcoin aldıklarına inanıyorlar. Fakat şu anda iki ülke bir uzlaşmaya varmış görünüyor. Bu nedenle Bitcoin fiyatı aşağı inmiş olabilir.

3. Sebep Brexit

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış günü yaklaştıkça Avrupa ekonomisi daha da belirsiz bir hal alıyor. Bu da finansal piyasaları ve Bitcoin fiyatını etkiliyor. Fakat CZ Binance gibi bazı uzmanlar, Brexit’in daha fazla insanı Bitcoin yatırımına yönlendireceğinden bunun kripto dünyası için iyi bir şey olduğuna inanıyorlar. Mati Greenspan bu konuda şu değerlendirmede bulundu:

‘Pek çok analist jeopolitik belirsizlikle kripto piyasasındaki son hareketlenme arasında bir bağ kurmaya çalışıyor. Fakat gerçekte ne kadar bağlantı olduğunu söylemek çok zor.’

4. Sebep tüccarların BTC satışına başlaması

Euro Pacific Capital Group’un CEO’su Peter Schiff, Twitter’daki mesajında Çin Yuan’ının değer kaybettiği sıralarda Bitcoin alan tüccarların karlarını masadan topladıklarını yazdı.

5. Sebep SEC’in ETF kararını ertelemesi

Geçenlerde SEC,  Bitcoin ETF’ye (Borsada işlem gören fonlar) izin verip vermeme konusundaki son kararını ertelemesi kripto topluluğunu üzdü. SolidX, Bitwise Asset Management, VanEck ve Wilshire Phoenix bu konuda başvuru yapmıştı. Karar sonbaharın ortalarında açıklanmak üzere ertelendi.

Daha fazla Bitcoin haberi için tıklayınız

Kaynak

Etiketler:
X