Anasayfa Bitcoin Bitcoin grafiğinde görülmemiş formasyon şoku

Bitcoin grafiğinde görülmemiş formasyon şoku

Bitcoin grafiğinde görülmemiş formasyon şoku
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin grafiğinde daha önce görülmemiş bir durum meydana geldi. 4 saatlik grafik arka arkaya tam 14 kez kırmızı mum yaktı.


Bitcoin grafiğinde görülmemiş durum

Bitcoin son 3 günde o kadar sert sarsıldı ki 10 yıllık tarihinde hiç gerçekleşmemiş olan durumlar ortaya çıktı. 4 saatlik grafik 14 kere arka arkaya kırmızı mum yani başlangıç değerinden daha düşük kapanış kaydı yaptı. 56 saatlik aralıksız ve düzeltmesiz düşüş fiyatı 11.400 dolardan 9850 dolara kadar düşürdü. Bu düşüş toplamda 2 günden biraz daha fazla sürdü.

Düzeltme ancak 15.mumda kendini gösterdi. Düşüş seyrine nazaran son derece zayıf kalan düzeltme hareketi ile BTC 10.000 dolar üzerine tırmandı ancak bu seviyede tutunabileceğine dair inanç zayıflıyor.

Arka arkaya 14 tane kırmızı mumun gelmesi, düşüş seyrinin devam edeceğine dair güçlü emareler sunuyor. Bitcoin grafiğinde iyimser işaretler olsa da karamsar işaretler daha baskın diyebiliriz.

Son aylarda altınla birlikte ciddi bir yükseliş seyri yakalayan Bitcoin son yaptığı hamle ile altından ayrışmış oldu. Birçok analist Bitcoin’deki yükselişi küresel belirsizlik ve kur savaşlarına bağlamıştı. Geçen gün ABD cenahından gelen erteleme kararı küresel gerginliğin azalması sebebiyle Bitcoin’in irtifa kaybetmesine neden oldu.

Bir diğer değer saklama aracı olan altın değerini korumayı başardı. Ne de olsa altın 7 trilyon dolara, Bitcoin ise 0.2 trilyon dolara hükmediyor. Aralarında 35 kat büyüklük farkı var.

14 kez arka arkaya kırmızı mum kapanması Bitcoin için pek iyi işaretler sunmuyor. Belki grafik bizi daha kötüsüne hazırlamaya çalışıyordur. Öte yandan “Bitcoin korku ve aç gözlülük endeksi” 2018 Aralık ayından bu yana en düşük seviyesine düştü. Tüm göstergeler kötünün kötüsünde olduğumuzu gösteriyor.

BTC grafiğindeki mevcut görüntü düşüş seyrinin 8.500 dolara kadar gerileyebileceğine işaret ediyor. Her düşüş kademeli alımlar için yeni fırsatların doğması manasına gelir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler:
X