Home Kripto para Haber Borsa Haber Ünlü Türk kripto borsası Bayebit hacklendi ve kapandı
koinmedya_brave

Ünlü Türk kripto borsası Bayebit hacklendi ve kapandı

Ünlü Türk kripto borsası Bayebit hacklendi ve kapandı
0
fairspin_koinmedya

Ünlü kripto borsası Bayebit sosyal mühendislik yoluyla hacklendi ve kapandı. Söz konusu saldırı 10 Ağustos 2019 günü gerçekleşti. Gelen haberlere göre büyük bir maddi kayıp olmasa da girişimci ekip yediği saldırının ardından işlemlerini sonlandırma kararı aldı.


Bayebit hacklendi ve kapandı

Hackerların kullanıcı hatasına dayanan sosyal mühendislik yöntemi ile master hesaplardan birinin bulunduğu bilgisayara sızdıkları ve kısıtlı miktarda işlemi onaylamayı başardığı söyleniyor. Bunun nedeni olarak da bu tip bir duruma önlem olarak geliştirici ekibin sıcak cüzdanda sadece kısa dönemli ihtiyaç kadar kriptonun tutulacak şekilde planlama yapması gösteriliyor. Gelen bilgilere göre çalınan miktar borsanın değeri ve potansiyeli yanında düşük bir rakam olmasına rağmen girişimci ekibin motivasyonunun kırıldığı ve borsayı kapatma kararı alındığı belirtiliyor.

Türk yatırımcılar birçok yeniliğe imza atan borsanın kapanmasını Türk kripto piyasası için büyük bir kayıp olarak tanımlandı. Kredi kartı ile kripto para alımına izin veren ve sürekli yeni ikilileri işleme açan ve bir çok borsadan önce mobil uygulamalarını hayata geçiren ilk Türk borsası olan Bayebit tahtaları tamamen dondurulmuş durumda. Hatırlarsanız borsanın kuruluşunu siz değerli okuyucularımıza duyurmuş ve ekibin özellikle Türkiye’de yenilikler konusunda iddialı olduğunu belirtmiştik.

Türkiye’nin öncü borsaları elde ettiği karın tadını çıkarıp ciddi bir geliştirme ve ilerleme yönünde yatırım yapmazken bir çok konuda ilkleri başaran borsanın maalesef şimdi de kapanışını duyurmuş olalım. Umarız ki kurucu ekip yaralarını sarar ve Türk kripto para topluluğuna yeniden hizmet vermeye devam eder. Borsadan yapılan açıklama şu şekilde:

koinmedya_brave
0
0
0
X